PREZENTY DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Rafał Łapiński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Sytuacja jest dynamiczna

Premier Morawiecki po dziesięciu dniach wydał nowe rozporządzenie, w którym nie wpisano specjalnych uprawnień dla myśliwych.

Myśliwi mieli od samego początku poważne wątpliwości czy mogą polować podczas pandemii. Kierownictwo PZŁ postanowiło je rozwiać i wysłało kilka pytań do resortu środowiska w marcu. W efekcie pierwszego kwietnia premier Morawiecki podpisał rozporządzenie, które jednoznacznie zezwalało polować.

Takie specjalne uprawnienia dla naszego środowiska wywołały lawinę negatywnych opinii, szczególnie aktywistów antyłowieckich koalicji. Ministerstwo Środowiska wydało komunikat w mediach społecznościowych, że możemy polować, ale nie możemy wchodzić do lasu. Było to całkowicie bezprawne i nie miało żadnej mocy, ale…

Dzisiaj mamy już nowe Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, w którym już nie ma specjalnego uprawnienia do polowania, a na oficjalnej stronie PZŁ został zamieszczony komunikat, że do 19 kwietnia nie polujemy! Złośliwi zapytają pewnie- czy leci z nami pilot?

Wszystkich myśliwych ogarnia pusty śmiech. Kolejny raz przypominamy politykom, że my nie musimy polować, a dla własnego bezpieczeństwa, chętnie posiedzimy w domu. Minister środowiska powinien jednak zorganizować konferencję i zapewnić rolników, że państwo – które jest właścicielem zwierzyny – wyszacuje i zapłaci za szkody wyrządzone w czasie pandemii, albo…

Szczerze powiedzieć, że budżet jest pusty i rolnicy nie dostaną w tym roku żadnych odszkodowań i muszą sobie sami pilnować upraw!

Czy można polować w obecnym stanie prawnym? Naszym zdaniem tak, ale nie wszyscy! Tylko myśliwi z kół łowieckich, które uprawiają poletka łowieckie, ponieważ prowadzą działalność rolniczą, a nowe rozporządzenie nadal pozwala uprawiać ziemię i chodzić do pracy. Dlatego łowca – uprawiający rolę – spokojnie może zarzucić strzelbę na ramię, wpisać się do książki i wyruszyć pilnować swoich upraw nie obawiając się mandatu, ani kary za łamanie kwarantanny!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów