WildMen

Fot. Shutterstock

Pięć milionów

Portal WildMen ma pięć milionów odsłon. Jeśli jesteście ciekawi, które artykuły wywołały największe zainteresowanie myśliwych zapraszam do podsumowania.
Reklama

W ciągu czterech lat WildMen zdobył wielką popularność wśród sympatyków łowiectwa i miłośników broni. Przeglądając statystyki najbardziej popularnych artykułów można postawić tezę, że obecnie ponad 70 tysięcy myśliwych aktywnie szuka informacji o polowaniu w sieci!

Reklama

To efekt zmian, jakie zachodzą w mediach. Wszystko wskazuje, że pandemia zdecydowanie przyspieszyła odejście od gazet w wydaniu papierowym…

Rola mediów

Nasz portal powstał po nowelizacji ustawy łowieckiej w 2018 roku, która sparaliżowała funkcjonowanie Polskiego Związku Łowieckiego. Na większość informacji partyjni komisarze nakładają cenzurę, dlatego WildMen stał się naturalnym miejscem na „zasiadkę” w sieci.

Reklama

Nasza redakcja jest złożona z doświadczonych dziennikarzy. Prezentujemy bieżące wydarzenia i komentarze, które nie wszystkim się podobają… Zarząd Główny postanowił zwalczać wolną prasę i wytacza nam procesy o zniesławienie…

Żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju, więc nie damy się zastraszyć. Będziemy nadal informować i edukować, pod sztandarem Fundacji Ochrony Głuszca (FOG), którą założyliśmy między innymi w tym celu.

Reklama

Ochrona przyrody

W świecie, w którym łowiectwo jest nieustannie atakowane – myśliwi, aby bronić swojej pasji muszą dysponować twardymi argumentami. Tym bardziej, że przełamywanie stereotypów jest najtrudniejszym zadaniem.

Cieszę się, że najbardziej popularnym tekstem na portalu WildMen jest artykuł, który dotyczy ochrony przyrody, a tak naprawdę zrównoważonego zarządzania odnawialnymi zasobami przyrodniczymi. „Strzelamy do wilków” ma dzisiaj ponad 110 tysięcy odsłon!

Reklama

Temat dużych drapieżników rozpala wielkie emocje, a myśliwych organizacje antyłowieckie chcą spalić na stosie. Znany wszystkim Marcin Kostrzyński tak w swoim poście instruuje aktywistów:

„Proszę by z zasady nie bronić wilków argumentami merytorycznymi , tylko przekierowywać dyskusję na myśliwych. Np. Pojawia się wpis ( cytaty prawdziwe ) ,, Wilki zagrażają ludziom” my odpowiadamy : ,, wilki to nie jest problem prawdziwym problemem są myśliwi czy słyszał Pan o myśliwym , który zastrzelił żonę myląc ją z dzikiem? Ja nie słyszałem by któryś wilk zagryzł swoją partnerkę wilczycę myląc ją z dzikiem.”

Środowiska antyłowieckie traktują społeczeństwo dokładnie tak samo jak były prezes TVP Jacek Kurski „ciemny lud wszystko kupi”. Głęboko wierzę, że dzięki myśliwym do mediów głównego nurtu mogą się przebić prawdziwe informacje!

Między innymi na temat powodów, dla których wprowadzono zakaz zabierania dzieci na polowania. Polecam Waszej uwadze artykuł Piotra Żuchowskiego, który już przeczytało 40 tysięcy internautów.

Przyszłość łowiectwa

Wizerunek myśliwych i samego łowiectwa w oczach społeczeństwa przekłada się na polityków, którzy uchwalają przepisy. Wprowadzanie kolejnych ograniczeń to strategia naszych przeciwników, która w konsekwencji ma prowadzić do zakazania polowania.

Dyskusja na temat wyzwań, jakie nas czekają wzbudza wielkie zainteresowanie. Tekst Andrzeja Brachmańskiego „Zlikwidować PZŁ” przeczytało 70 tysięcy myśliwych, a mój pt. „Kamienie milowe”, w którym opisałem trzy najważniejsze problemy współczesnego łowiectwa 65 tysięcy.

Polowanie i broń

Na portalu WildMen można przeczytać ponad 1000 tekstów na temat polowania, broni, psów myśliwskich i dzikiego życia. Każdy znajdzie tu artykuły, które go zainteresują. Od pierwszych dni kierujemy sie zasadą, że mają opisywać naszą: „Pasję, Emocje i Przygodę”.

Chcemy, aby prezentowane artykuły były różnorodne oraz inspirowały do działania jak najszersze grono myśliwych. Pokazywały łowiectwo z najpiękniejszej strony, gdzie ludzie honoru wspierają się w każdej sytuacji. Tekst Wojciecha Dulskiego „Wierni i oddani przyjaciele” – który edukuje obecnych i przyszłych menerów – doskonale pokazuje więzi społeczne, jakie towarzyszą polowaniu – przeczytało go ponad 50 tysięcy myśliwych.

Informacja o najnowszej dubeltówce Sylvestra Stallone zainteresowała ponad 20 tysięcy czytelników portalu WildMen. Mogliśmy zobaczyć dzieło sztuki wykonane przez włoską Berettę, ale również… Dzięki celebrytom, którzy nie wstydzą się ujawniać faktu, że polują możemy promować łowiectwo…

Szczególnie w czasach, gdy na każdym kroku otaczają nas coraz gorszej jakości produkty i kiedy najważniejszym atrybutem jest niska cena…

Chciałbym bardzo, aby portal WildMen był miejscem gdzie znajdą swoje miejsce kolekcjonerzy, którzy odnawiają i nadal polują z prawdziwymi dziełami sztuki rusznikarskiej…

Wbrew powszechnej opinii niekiedy te „cuda” można nabyć za śmieszną kwotę i tym samym obalić tezę naszych przeciwników, że wszyscy polujemy z termo i noktowizją nie dając żadnej szansy zwierzynie…

Śledząc statystyki nie wykluczam, że jeszcze w tym roku przekroczymy 10 milionów. Serdecznie pozdrawiam wiernych czytelników i dziękuję, że udostępniacie nasze teksty swoim znajomym!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów