WildMen

Krzysztof Kowalewski ZG PZŁ
Krzysztof Kowalewski ZG PZŁ

Dobra zamiana

Na wniosek Eugeniusza Grzeszczaka Ministerstwo Klimatu i Środowiska powołało na członka Zarządu Głównego PZŁ Krzysztofa Kowalewskiego.

Reklama

Najmłodszy członek ZG PZŁ ma 30 lat, ale łowiectwo jest jego pasją od dziecka, ponieważ w jego rodzinie polowanie było obecne od wielu pokoleń. Bardzo aktywnie działał w strukturach Międzynarodowej Rady Łowiectwa i Ochrony Zwierzyny (CIC). W 2023 roku został prezesem Sekcji Młodych CIC jednocześnie stając się Członkiem Komitetu wykonawczego CIC.

Reklama

Jego zaangażowanie zostało docenione w 2018 roku przez Naczelną Radę Łowiecką, która powołała Krzysztofa Kowalewskiego do Komisji Hodowlanej ds. Zwierzyny Drobnej oraz w 2019 roku do Komisji Współpracy Międzynarodowej.

Jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Rolnictwo oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunku Ichtiologia i akwakultura. Zawodowo prowadzi rodzinne gospodarstwo rolno-rybackie. Jest członkiem WKŁ 83 „Szarak” Poznań oraz KŁ „Sęp” Przemków. Na ostatnim Okręgowym Zjedzie Delegatów PZŁ w Poznaniu myśliwi wybrali Krzysztofa Kowalewskiego na delegata na Krajowy Zjazd Delegatów.

Reklama

W składzie Zarządu Głównego PZŁ Krzysztof Kowalewski zastąpił Damiana Przestackiego – który podobnie jak Ewa Kraska – samodzielnie złożył dymisję.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów