piątek, 18 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościRekordowa migracja

Autor

Rekordowa migracja

Wilk migrując z Nieniec do Hiszpanii ustanowił nowy europejski rekord dając kolejny dowód, że zarządzanie populacją dużych drapieżników należy prowadzić z poziomu Unii Europejskiej.

Dzięki współpracy laboratoriów z Niemiec, Francji i Hiszpanii udowodniono najdalszą migrację wilka w Europie. Niemiecki osobnik pokonał ponad 1200 kilometrów. Pierwsze wiadomości spłynęły w 2022 roku z Francji, gdzie okazało się pobrana próbka pochodzi od wilka z Europy Środkowej.

Niemcy potwierdzili, że osobnik urodził się z w Dolnej Saksoni w 2020 roku. W zeszłym roku w lutym w Katalonii odkryto wilka o tym samym rodowodzie.

Wilcze odchody znaleziono dzięki niesamowitemu węchowi psów specjalnie przeszkolonych z Special Canine Group do identyfikacji odchodów dużych drapieżników. Wyniki zostały przesłane do Francji, gdzie potwierdzono, że to „niemiecki” wilk…

Reklama

Odległość między lokalizacjami w Niemczech i Hiszpanii wynosi imponujące 1200 kilometrów w linii prostej, co czyni tę migrację najdłuższą, jaką kiedykolwiek udokumentowano dla wilka w Europie. Ten przykład pokazuje niezwykłą zdolność wilków do pokonywania dużych odległości, a tym samym kolonizowania nowych obszarów i wymiany genów pomiędzy populacjami.

Do tej pory najdłuższe zarejestrowane migracje wilka szarego wynosiły tysiąc kilometrów między Norwegią a Finlandią, 880 kilometrów między Niemcami a Białorusią i 800 kilometrów między Szwajcarią a Słowacją.

Reklama

Migracja wilka z Niemiec, to pierwszy potwierdzony przypadek obecności wilka środkowoeuropejskiego w Hiszpanii. To fakt, który nie pozwala nam już wątpić, że duże drapieżniki są w stanie przemierzać setki kilometrów w poszukiwaniu nowych terenów!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.

350 niedźwiedzi do odstrzału

Nasi sąsiedzi odstrzelą 350 niedźwiedzi i wprowadzają stan wyjątkowy po znalezieniu szczątków mężczyzny, którego zabił i zjadł niedźwiedź.