czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościMyśliwi w Senacie

Autor

Myśliwi w Senacie

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji „Wyzwania współczesnego łowiectwa w Polsce” był między innymi prof. Dariusz Gwiazdowicz – przewodniczący Komisji Kultury przy Naczelnej Radzie Łowieckiej, który ostatnio ujawnił, że inicjatywę chciał storpedować Zarząd Główny PZŁ.

Prof. dr hab. Dariusz J. Gwiazdowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wygłosił referat „100 lat historii Polskiego Związku Łowieckiego”

W styczniowej „Braci Łowieckiej” opublikował artykuł, w którym pan profesor napisał: „Gdy wszystko było uzgodnione, uaktywnili się członkowie ZG PZŁ, którzy udali się do senatu, aby storpedować tę koncepcję. To nie oni finansują tę konferencję, a mimo to starali się zniszczyć oddolną inicjatywę. Dla mnie jest to jaskrawy przykład tego, jak osobista niechęć członków ZG PZŁ do niektórych prelegentów ich zaślepia, zabija racjonalność myślenia i sprawia, że działają oni na szkodę nas wszystkich.”

Po wysłuchaniu referatów prezentowanych przez profesorów oraz przeprowadzeniu kilku ciekawych rozmów w kuluarach z parlamentarzystami można napisać, że jesteśmy zgodni w podstawowej kwestii – władze Polskiego Związku Łowieckiego powinni wybierać myśliwi!

Reklama

Prelegenci omówili wszystkie problemy, jakie stoją przed myśliwymi i Polskim Związkiem Łowieckim. Gorzkich słów musiał wysłuchać nominat Solidarnej Polski, który obecnie pełni funkcję łowczego krajowego Paweł Lisiak.

Nominat Solidarnej Polski pełniący funkcję łowczego krajowego – Paweł Lisiak

W imieniu władz Polskiego Związku Łowieckiego głos zabrał prezes NRŁ Rafał Malec, który przypomniał nasze dokonania, rolę łowiectwa w systemie ochrony przyrody, dewastujące zmiany prawne, jakie wprowadzono w 2018 roku i zaapelował, aby w przyszłe nowelizacje ustawy łowieckiej nie odbywały się bez myśliwych. Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował Senatorom za możliwość zorganizowania konferencji w naszym Parlamencie.

Reklama
W imieniu władz PZŁ wystąpił prezes NRŁ Rafał Malec

Na konferencji przedstawiono wiele ciekawych informacji i kontrowersyjnych tez, które warto szerzej omówić w najbliższym czasie. Bez wątpienia takie spotkania służą z jednej strony wymianie poglądów, ale również dobitnie pokazują, że w gronie myśliwych jest wiele osób, które powinny zasiadać z zespołach tworzących strategię dla łowiectwa, co kilkukrotnie podkreślał prowadzący konferencję Senator Zdzisław Pupa.

Konferencja pt. „Wyzwania współczesnego łowiectwa w Polsce” można obejrzeć na stronie Senatu LINK

Oprawę konferencji zapewnił Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju
Poczęstunek sfinansowany został przez myśliwych Romana i Marcina Idźczaka. Przygotował go niezawodny Kuba Wolski, a smak serwowanej dziczyzny osobiście sprawdził minister Edward Siarka
W konferencji uczestniczyła pani Poseł Urszula Pasławska (PSL) – na fotografii razem z organizatorem prof. Dariuszem Gwiazdowiczem
Konferencji towarzyszyła wystawa „Na Tropach Historii Polskich Myśliwych” przygotowana przez Klub Kolekcjonerów i Kultury Łowieckiej. Na fotografii mec. Witold Daniłowicz i Leszek Szewczyk
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.