Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Zjazd zwołany | WildMen

WildMen

Zjazd zwołany

Naczelna Rada Łowiecka pomimo negatywnej opinii „naszego” łowczego postanowiła dzisiaj zwołać Krajowy Zjazd Delegatów!

Wczoraj trzech członków NRŁ postanowiło złożyć swój mandat. Zarząd Główny PZŁ dziś opublikował na swojej stronie Internetowej pismo podpisane przez Pawła Lisiaka, w którym „nasz” łowczy wyraził pogląd, że z tego powodu organ nadzorczy nie może podejmować uchwał.

Zapomniał jak zwykle podać podstawy prawnej na podstawie, której Zarząd główny PZŁ może dyscyplinować i pouczać swój organ kontrolny, ale końcowe stwierdzenie, że liczy na poważne potraktowanie prośby było, co najmniej nie na miejscu.

Naczelna Rada Łowiecka nie podziela opinii Pawła Lisika oraz resortu środowiska, które również zaprezentowało stanowisko, że organ w niepełnym składzie nie może obradować i podejmować prawomocnych uchwał. Rada po wysłuchaniu opinii prawnika obsługującego NRŁ postanowiła dalej procedować.

W porządku dzisiejszych obrad była kwestia zwołania Krajowego Zjazdu Delegatów oraz przyjęcia poprawek do Statutu PZŁ. Rada uchwaliła poprawki i zwołała KZD na 11 maja. Zobowiązała Zarząd Główny PZŁ do opublikowania uchwał i przekazania ich wszystkim delegatom.

Pod tekstem zamieszczamy linki do dzisiejszych uchwał.

LINK do projektu Statutu PZŁ

LINK do uchwały NRŁ w sprawie zwołania Krajowego Zjazdu Delegatów PZł

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów