PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Wikipedia
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Zielony Trzaskowski

Kandydat na Prezydenta - Rafał Trzaskowski - uzyskał poparcie partii Zielonych dzięki poparciu 21 postulatów, które są zbiorem proekologicznych bajek.

Partia Zielonych wchodząc w koalicję z Platformą pierwszy raz wprowadziła trzech posłów do naszego parlamentu. Rafał Trzaskowski chcąc zyskać poparcie tego ugrupowania podpisał się pod programem tej partii, co w moim odczuciu jest wielkim błędem. Zyskał poparcie niewielkiej grupki, która i tak by na niego głosowała, a zraził sobie kilka milionów Polaków!

Zadeklarował, że będzie wspierał działania, które doprowadzą do: zaprzestania spalania węgla w naszych domach za dziesięć lat i wycofania go z gospodarki do 2040 roku. Przyszły Prezydent zobowiązał się również: do powołania Rady ds. Klimatu i Transformacji Energetycznej, zatrzymania przekopu Mierzei Wiślanej, powiększenia obecnych i stworzenia nowych parków narodowych, powołania rzecznika praw zwierząt, wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra, chowu klatkowego i uboju rytualnego. Wprowadzenia do szkół edukacji klimatycznej. Przyspieszenia wymiany starych pieców, zaostrzenia kontroli nad emisjami przemysłowymi, uchwalenia nowej ustawy o lasach, zaostrzenia ustawy o ochronie przyrody pod kątem wycinki drzew, stworzenia programu walki z suszą, nadania koniom statusu zwierząt towarzyszących i na koniec wprowadzenia moratorium na polowania na ptaki.

Czytając te ekologiczne bajki przypomniał mi się Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który pod koniec swojej kadencji powiedział, że może jeszcze zatańczyć i zaśpiewać! I tego mi właśnie w deklaracji
Rafała Trzaskowskiego zabrakło!

A tak na poważnie! Mam wrażenie, że niewielu Polaków kiedykolwiek czytało naszą Konstytucję, pewnie dlatego tak często mylony jest urząd Prezydenta z Premierem. Wiedzą o tym osoby pretendujące do najważniejszego stanowiska i bez żadnego zastanowienia deklarują swoje poparcie dla całkowicie irracjonalnych pomysłów, których nigdy nie będą musieli realizować!

Jedno jest pewne! Większość proekologicznych pomysłów może się podobać społeczeństwu, ale tylko do momentu, w którym ktoś opowie o ewentualnych konsekwencjach i kosztach ich wprowadzenia.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów