PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Wilk i dzik

Wielu miłośników wilków twierdzi, że duże drapieżniki mogą skutecznie redukować zamiast myśliwych populację dzików. Jak widać na filmie litewskich myśliwych - to nie jest takie proste.

Osobiście widziałem kilka lat temu watahę wilków, która „łapała” promienie zachodzącego słońca na dużej łące. W pewnej chwili z olszyny wyszedł wycinek, który zauważył wilki, ale je całkowicie zlekceważył i postanowił dziczym truchtem przemaszerować obok nich.

Ta jawna prowokacja poderwała dwa osobniki, które przez około 100 merów biegły za dzikiem, ale po tym dystansie zatrzymały się i odpuściły. Dzik spokojnie opuścił otwartą powierzchnię i wszedł w trzcinowisko.

Z tej historii można wyciągnąć wniosek, że wilki doskonale definiują zagrożenie jakie może ich spotkać ze strony dorosłych dzików. Czy zatem bezbronne warchlaki dużo częściej padają ofiarą wilczych watach? Jak widać na filmie – jaki udało się nagrać litewskim myśliwym – locha nie czuje żadnego respektu przed wilkami i skutecznie umie obronić swoje potomstwo.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów