PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Kiedy karabin wybucha prosto w twarz

Nikogo nie trzeba przekonywać do ochrony słuchu na strzelnicy, ale ten film udowodni Wam, że zawsze warto chronić również oczy!

Scott DeShield, który prowadzi kanał „Kentucky Ballistics” testował karabin w kalibrze .50 BMG. Tym razem strzelał do hydrantu. Broń wybuchła, ale Scott przeżył. Ma złamany oczodół, nos i palec. Doznał poważnej rany szyi, jeden z elementów przebił mu płuco, a eksplozja czasowo oślepiła. Przyznaje, że okulary za 12 dolarów uratowały jego oczy!

Film bije rekordy oglądalności. Scott nie zamierza zawiesić swojej działalności „Nie zrezygnuję z robienia tego, co kocham po jednym dziwnym wypadku”.

Myśliwi w naszym kraju mogą do celów łowieckich kupić broń w takim kalibrze, choć karabin i amunicja nie jest tania. Paczka, w której znajduje się 10 sztuk kosztuje 475 złotych. Twórcą .50 BMG jest John Browning (jego historię przeczytacie TUTAJ).

Nowy kaliber był odpowiedzią na zapotrzebowanie wojska na broń przeciwlotniczą. Konstrukcja oparła się na powiększeniu wszystkim znanego .30-06 Springfield. Opracowany został około 1900 roku, ale został przyjęty przez wojsko amerykańskie dopiero w 1917 roku. Był szczególnie skuteczny przeciwko samolotom, a pociski przeciwpancerne przebijały się przez betonowe bunkry oraz opancerzone pojazdy.

Obecnie kaliber wykorzystywany jest między innymi przez snajperów, którzy mogą skutecznie prowadzić ostrzał bez ujawniania swojej dokładnej lokalizacji. Zasięg to ponad 1,5 kilometra, co daje snajperowi czas na uniknięcie odwetu wroga poprzez zmianę pozycji lub odwrót.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów