Fot Rafał Łapiński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Tragiczne zbiorówki

Media donoszą o dwóch tragicznych wypadkach, które miały miejsce podczas dzisiejszych polowań zbiorowych. W województwie zachodnio pomorskim zginął naganiacz, a na Dolnym Śląsku rykoszet trafił w głowę myśliwego

Nie znamy jeszcze szczegółów, ale pierwszy wypadek wydarzył się na polowaniu zorganizowanym dla grupy 16 duńskich myśliwych w województwie zachodniopomorskim. W wyniku postrzelenia w klatkę piersiową zmarł 47 letni mężczyzna, który był naganiaczem. Policja zabezpieczyła broń wszystkich myśliwych, ponieważ nie udało się ustalić sprawcy.

Drugi wypadek miał miejsce podczas polowania koło miejscowości Uliczno na Dolnym Śląsku. Podczas zbiorówki wystrzelony pocisk rykoszetował i trafił w głowę innego myśliwego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jego stan jest krytyczny.

Zawsze na polowaniu najważniejsze jest bezpieczeństwo! Prowadzący polowanie zbiorowe ma obowiązek przypomnieć o najważniejszych zasadach w trakcie odprawy. Niestety każdego roku podczas zbiorówek dochodzi do kilku wypadków, a przyczyną tych tragicznych zdarzeń jest złamanie regulaminu polowań.

Wielu z nich pewnie udałoby się uniknąć, gdyby był obowiązek polowania z ambon!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów