środa, 11 grudnia, 2024
Strona głównaPolowaniePamiątka z pokotu

Autor

Pamiątka z pokotu

W zasadach etyki uchwalonych przez NRŁ dokładnie ustalono jak powinien wyglądać pokot. Kiedy ustawiam łowców do fotografii zawsze spotykam się z delikatnym sprzeciwem. Wszyscy zauważają, że moje wytyczne są niezgodne z naszą tradycją.

Reklama

W żarcie odpowiadam, że właśnie tworzymy nową, ale to nie prawda! Przeglądając przedwojenne fotografie rzadko znajdziemy „nasz” pokot. W przeszłości różnie to wyglądało. Bardzo często polowania trwały kilka dni, a zwierzyna była wieszana na szubienicy. Na zakończenie łowów – na jej tle – była wykonywana pamiątkowa fotografia.

Dzisiaj rzadko już organizuje się takie polowania, a zwierzyna trafia do chłodni. Pokot najczęściej układamy w pobliżu kwatery. Niestety bardzo często tłem naszych fotografii są zabudowania, samochody lub betonowe płoty. Fotograf podczas takiego polowania musi się jeszcze zmierzyć z brakiem światła. W trakcie jesiennych i zimowych polowań dzień jest bardzo krótki, a w czasie uroczystego pokotu panują grobowe ciemności.

Reklama

Dlatego proponuję pomyśleć o takim zdjęciu jeszcze w trakcie polowania. Na przykład po zakończeniu śniadania ułożyć ustrzeloną zwierzynę i zaprosić na „plan” wszystkich uczestników polowania.

Sezon polowań zbiorowych przed nami, więc redakcja portalu WildMen ogłasza konkurs na najlepsze zdjęcie z polowania zbiorowego. Na fotografie czekamy do końca lutego (info@wildman.pl). Najlepsze fotografie zaprezentujemy czytelnikom, którzy wybiorą najlepsze. Dla nagrodzonych autorów przygotujemy wyjątkową pamiątkę!

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Presja wilków na niedźwiedzie

Wszyscy pamiętamy interwencję Kazimierza Nóżki, który „przerwał” atak wilków na młode niedźwiadki. To nagranie doskonale ilustruje tezę, że...

Unia Europejska będzie redukować wi...

W Strasburgu odbyło się 44 posiedzenie stałego komitetu Konwencji Berneńskiej. Na wniosek Unii Europejskiej obniżono status ochrony wilków. To kolejny krok, aby w przyszłości aktywnie zarządzać tym gatunkiem.

Kontrola polowań

We Francji corocznie w czasie polowań zbiorowych dochodzi do ponad 100 wypadków, dlatego „straż łowiecka” od czterech lat prowadzi tam akcję kontroli myśliwych.

Zamach na Lasy Państwowe

Aleksander Jakubowski dyrektor departamentu leśnictwa i łowiectwa z resortu środowiska z pełną premedytacją za pośrednictwem swojego kolegi wrzuca „granat” do Lasów Państwowych.

Myśliwi tym razem wygrali

Zwyciężył zdrowy rozsądek. Myśliwi przebywający na terenach podmokłych NIE mogą być karani za posiadanie amunicji ołowianej.

Dziki – śmiertelne zagrożenie...

Naukowcy z Hiszpanii potwierdzili, że dziki przenoszą wirusowe zapalenie wątroby typu E na mieszkańców Barcelony.