WildMen

Szkolne błędy łowczego

„Nasz” łowczy to wierny czytelnik portalu WildMen. Wczorajsza krytyka konkursu kompozytorskiego na „Hymn Myśliwych Polskich” spowodowała usunięcie tekstu ze strony PZŁ.
Reklama

Nie myślałem, że kiedykolwiek będę chwalił dyrektora wydziału medialno-wydawniczego pana Dominika Szarego, ale nie mam wyjścia i muszę. Przez ponad dwa lata był w pewnym sensie moim następcą, ponieważ zajmował gabinet, w którym spędziłem wiele lat kierując redakcją „Łowca Polskiego”.

Reklama

Był niewątpliwie szarą eminencją i specjalistą od kreowania wizerunku „naszego” łowczego i całego Polskiego Związku Łowieckiego. Poznaliśmy go w zeszłym roku podczas konferencji, gdzie przedstawiano sukcesy na polu walki z afrykańskim pomorem świń.

Nie ukrywam, że wczorajsze ogłoszenie konkursu na „Hymn Myśliwych Polskich”, który miał być skomponowany do grania i śpiewania, a słowa opiewać najpiękniejsze idee polskiego łowiectwa, nawiązywać do symboliki narodowej, ojczyźnianej, patriotyzmu i triady „Bóg, honor, ojczyzna” – nie tylko mnie zaskoczyło.

Reklama

Jednak całkowicie rozśmieszyło dzisiejsze skasowanie wczorajszej wiadomości. Po starej znajomości sroki – czujnie obserwujące działalność Polskiego Związku Łowieckiego z brzozy rosnącej na dziedzińcu – doniosły, że „nasz” łowczy krajowy pożegnał Dominika Szarego i jak widać od razu popełnia szkolne błędy!

Ponoć dyrektor wszedł w ostry konflikt i postanowił zakończyć swoją przygodę z PZŁ, panem Lisiakiem i panią Kraską. Potwierdzeniem tej informacji jest relacja z konferencji zakończenia skoordynowanego programu zwalczania ASF poprzez polowania zbiorowe, nad którą czuwał prawdopodobnie następcza Dominika Szarego. Najnowszym nabytkiem stajni medialno-wydawniczej pana Lisiaka został… Artur Hampel.

Reklama

Jeśli miałbym doradzać panu Pawłowi Lisiakowi to bym zaproponował szybkie przeproszenie pana Dominika – najlepiej na kolanach – przez wszystkich członków Zarządu Głównego PZŁ. Może nie jest jeszcze za późno!

PS

Reklama

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli przeczytać tekstu!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów