Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Senat za ustawą | WildMen

WildMen

Senat za ustawą

Nie sprawdziły się czarne scenariusze. Senat przyjął bez poprawek ustawę o przesunięciu terminu podziału kraju na obwody łowieckie.
Reklama

Gdyby Senat wprowadził do ustawy choćby jeden „przecinek” w całym kraju myśliwi nie mogliby polować od 1 kwietnia. Posłowie obozu rządzącego w ostatniej chwili złożyli propozycję przesunięcia wydzierżawiania obwodów.

Reklama

Cztery sejmiki przez trzy lata nie zdążyło przygotować stosownych uchwał. Senatorowie mieli świadomość, że mija termin i dotychczasowe umowy dzierżawne przestaną obowiązywać.

Teraz czekamy na podpis Prezydenta, który ma 21 dni na podpisanie ustawy, ale w tej sytuacji wszyscy liczą, że nie będzie się długo zastanawiał. Jeśli nowelizacja nie zostanie opublikowana do 1 kwietnia wszystkie umowy dzierżawne stracą moc i zapanuje chaos.

Reklama

Z racji tego, że zwierzyna w stanie wolnym jest własnością skarbu państwa to administracja rządowa musiałaby szacować i wypłacać odszkodowania łowieckie. Za ustawą głosowało 77 Senatorów!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów