PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Nowy prezes

Dzisiaj odbyło się niejawne posiedzenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w sprawie uchylenia uchwały NRŁ przez ministerstwo klimatu. Z opublikowanych informacji wiemy, że sąd wydał wyrok!

Spór jaki toczy się przed sądem administracyjnym dotyczył ingerencji polityków w decyzje Naczelnej Rady Łowieckiej, które zostały podjęte czwartego września 2019 roku. W tym dniu rada postanowiła odwołać swoje dotychczasowe prezydium, którym kierował Rafał Malec, a następnie powołać prof. Pawła Piątkiewicza na nowego prezesa.

Minister Kowalczyk uchylił uchwały powołujące nowych członków prezydium, ale uznał, że wybór profesora był zgodny ze Statutem PZŁ. Niestety kilka tygodni później pani minister Małgorzata Golińska w imieniu ministra klimatu zmieniła zdanie i uchyliła powołanie Pawła Piątkiewicza. W uzasadnieniu resort napisał, że Statut PZŁ uniemożliwia wymianę osób, które kierują pracami NRŁ.

Z taką interpretacją nie zgodził się Paweł Piątkiewicz i postanowił oddać sprawę do właściwego sądu. Na werdykt długo musieliśmy czekać. Z opublikowanych informacji wiemy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzje ministerstwa, nie są znane przesłanki jakimi się kierował sąd. Poznamy je dopiero po opublikowaniu wyroku wraz z pisemnym uzasadnieniem. Do czasu uprawomocnienia prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej będzie Rafał Malec.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów