WildMen

Duch Buczy

Myśliwska zasadzka

Trzech ukraińskich myśliwych zorganizowało zasadzkę na uciekających skradzionym samochodem Rosjan.
Reklama

Życie Ukraińców podzielone jest na przed 24 lutego i po tej dacie. Początek wojny zmienił życie wszystkich, również myśliwych. Większość – którym wiek i stan zdrowia pozwalały – wstąpiła do Sił Zbrojnych Ukrainy i Obrony Terytorialnej, aby bronić swojej ojczyzny.

Reklama

Myśliwi są wcielani do wojska najczęściej jako zwiadowcy i snajperzy.Wojsko doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości łowców, którzy wiedzą, jak obchodzić się z bronią, są doskonałymi tropicielami i potrafią poruszać się cicho po lesie.

Piszą historię Ukrainy heroiczną i tragiczną. W obwodzie czernihowskim bohatersko zginął, przewodniczący Ukraińskiego Towarzystwa Myśliwych i Rybaków w miejscowości Ripky w obwodzie czernihowskim. Rosjanie włamali się do jego domu, żądając udostępnienia spisów wszystkich myśliwych. Wysadził się wraz z okupantami granatem, by ratować innych.

Reklama

Na wszystkich okupowanych terytoriach wojsko rosyjskie szuka list myśliwych. Słusznie uważają, że są dla nich najbardziej niebezpieczni. Podstawą wielu punktów kontrolnych, formacji ochotniczych i grup partyzanckich są myśliwi.

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Cyryl Budanow oficjalnie oświadczył, że ukraiński wywiad wraz z leśnikami i myśliwymi szykuje potężną walkę partyzancką na tyłach rosyjskich okupantów.

Reklama

Legendą jest „Duch Buczy”. To myśliwy z dużym doświadczeniem, który zastrzelił około 50 rosyjskich żołnierzy. Jego prawdziwe imię wciąż nie jest znane. Zanim wybuchła wojna kupił amunicję do swojego karabinu za wszystkie pieniądze odłożone na emeryturę i „poluje”…

W obwodzie sumskim 28 lutego trzech myśliwych z dubeltówkami walczyło z pięcioma rosyjskimi żołnierzami uzbrojonymi w karabinki maszynowe. Rosjanie porzucili czołgi, zabili dwóch cywilów i ukradli trzy samochody, którym próbowali uciec do swojej jednostki.

Reklama
Porzucone czołgi przez Rosjan

Jedno z aut pojechało w kierunku miejscowości Lebedyna, Mieszkańcy telefonicznie ostrzegli mieszkańców tej wioski o zbliżającym się samochodzie z uzbrojonymi Rosjanami. Trzech myśliwych przygotowało tam zasadzkę na moście. 62-letni myśliwy pierwszym strzałem zastrzelił kierowcę.

Pojazd wpadł do wody. Czterech rosyjskich żołnierzy wycofało się do pobliskiej wsi, gdzie zostali schwytani przez wojsko Ukraińskie.

Prezes Ukraińskiego Klubu Diana-Magnum

Eugenia Janisz

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów