WildMen

Fot. BERETTA

Myśliwi dla przyrody

Rekordowa sprzedaż broni i amunicji w USA pozwoliła wygenerować 1,1 miliarda dolarów na federalne programy ochrony przyrody.
Reklama

W Stanach Zjednoczonych na artykuły sportowe, takie jak broń, amunicja, łuki i strzały nakładany jest podatek akcyzowy. Dochód jest rozdzielany na poszczególne stany. Liczy się powierzchnia gruntu, wody oraz liczba licencjonowanych myśliwych w każdym stanie.

Reklama

W przypadku broni palnej producenci i importerzy płacą 11 procent od ceny hurtowej. W 2021 roku w USA sprzedano 18,5 miliona sztuk broni palnej. Według US Fish & Wildlife Service (USFWS) broń, amunicja i sprzęt łuczniczy „zarobiły” 1,1 miliarda dolarów, a sprzedaż akcesoriów wędkarskich i paliwa żeglarskiego przyniosło 400 milionów.

W sumie 1,5 miliarda dolarów zostanie rozdzielone jako dotacje federalne do stanowych agencji ochrony przyrody w ramach programu Wildlife and Sport Fish Restoration (WSFR).

Reklama

Państwowe agencje ochrony przyrody przeznaczają fundusze na różne projekty i programy ochrony przyrody, takie jak edukacja łowiecka i rybacka, zarządzanie rybami oraz dziką przyrodą, badania naukowe, odbudowę i ochronę siedlisk, nabywanie praw do ziemi i wody oraz dostęp do polowań i żeglugi. Wszyscy amerykanie czerpią korzyści z tych inwestycji.

Myśliwi i wędkarze finansują ochronę bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń. W ramach tego projektu przekazano 25,5 miliarda dolarów stanowym agencjom ochrony przyrody!

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów