PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot. BERETTA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Myśliwi dla przyrody

Rekordowa sprzedaż broni i amunicji w USA pozwoliła wygenerować 1,1 miliarda dolarów na federalne programy ochrony przyrody.

W Stanach Zjednoczonych na artykuły sportowe, takie jak broń, amunicja, łuki i strzały nakładany jest podatek akcyzowy. Dochód jest rozdzielany na poszczególne stany. Liczy się powierzchnia gruntu, wody oraz liczba licencjonowanych myśliwych w każdym stanie.

W przypadku broni palnej producenci i importerzy płacą 11 procent od ceny hurtowej. W 2021 roku w USA sprzedano 18,5 miliona sztuk broni palnej. Według US Fish & Wildlife Service (USFWS) broń, amunicja i sprzęt łuczniczy „zarobiły” 1,1 miliarda dolarów, a sprzedaż akcesoriów wędkarskich i paliwa żeglarskiego przyniosło 400 milionów.

W sumie 1,5 miliarda dolarów zostanie rozdzielone jako dotacje federalne do stanowych agencji ochrony przyrody w ramach programu Wildlife and Sport Fish Restoration (WSFR).

Państwowe agencje ochrony przyrody przeznaczają fundusze na różne projekty i programy ochrony przyrody, takie jak edukacja łowiecka i rybacka, zarządzanie rybami oraz dziką przyrodą, badania naukowe, odbudowę i ochronę siedlisk, nabywanie praw do ziemi i wody oraz dostęp do polowań i żeglugi. Wszyscy amerykanie czerpią korzyści z tych inwestycji.

Myśliwi i wędkarze finansują ochronę bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń. W ramach tego projektu przekazano 25,5 miliarda dolarów stanowym agencjom ochrony przyrody!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów