WildMen

Eugeniusz Grzeszczak
Fot Wikipedia
Eugeniusz Grzeszczak

Mamy nowego łowczego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska nominowało polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusza Grzeszczaka na stanowisko łowczego krajowego.

Reklama

Eugeniusz Grzeszczak jest działaczem PSL. W latach 1991–1997 przez dwie kadencje pełnił mandat senatora z województwa konińskiego. W wyborach do Sejmu w 2005 został wybrany na posła V kadencji. Był wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PSL. Po wyborach w 2007 roku po raz drugi został posłem i pełnił stanowisko sekretarza stanu w KPRM. W listopadzie 2011 roku został wybrany przez parlament na wicemarszałka Sejmu VII kadencji.

Reklama

Myśliwym jest od 1997 roku. Nigdy nie ukrywał swojej pasji i zawsze wspierał Polski Związek Łowiecki. Był obecny na wszystkich uroczystościach również jubileuszu 90-lecia PZŁ, gdzie przemawiał w imieniu parlamentarzystów:

„Łowiectwo, to nie tylko polowania, to nie tylko racjonalna gospodarka łowiecka, to dbałość o środowisko i propagowanie współpracy z ekologami, ale to także wspaniała tradycja, ceremoniał łowiecki, promowanie etycznych zachowań.”

Reklama

Jako polityk zawsze bardzo mocno akcentował znaczenie łowiectwa w historii naszego kraju, ale także jego pozytywną rolę w dzisiejszych czasach. Z wielkim uznaniem wyrażał się o Polskim Związku Łowieckim, który jego zdaniem aktywnie ochroni przyrodę i bioróżnorodność.

Eugeniusz Grzeszczak
Eugeniusz Grzeszczak był jednym z posłów, którzy założyli w 2012 roku Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa

Eugeniusz Grzeszczak będzie kierował Zarządem Głównym PZŁ w bardzo trudnych czasach. Związek po pięciu latach zarządzania przez komisarzy Suwerennej Polski jest całkowicie zdewastowany, a jego pozycja jest bardzo słaba.

Reklama

Z jednej strony przed nami największa batalia z przeciwnikami łowiectwa, którzy chcą wprowadzać kolejne zakazy, a z drugiej mamy wewnętrzne spory i niesamowity bałagan prawny.

Nowy łowczy krajowy musi jak najszybciej uporządkować relacje z Naczelną Radą Łowiecką oraz przeprowadzić audyt po swoich poprzednikach. Jednak najważniejszym zadaniem powinno być przekonanie polityków obozu rządowego, aby znowelizowali ustawę łowiecką i przywrócić samorządność.

Wszystkie władze w Polskim Związku Łowieckim muszą wybierać myśliwi! Obiecał to naszemu środowisku przed wyborami parlamentarnymi prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i oczekujemy, że wypełni swoje zobowiązanie!

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów