środa, 11 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościNowa akcja - zakaz patroszenia

Autor

Nowa akcja – zakaz patroszenia

Aktywiści organizacji antyłowieckich sprzeciwiają się, aby myśliwi podczas polowania patroszyli zwierzynę. Ich zdaniem to akt barbarzyństwa.

Francuska antyłowiecka organizacja AVA nieustannie atakuje myśliwych. Najnowszym ich pomysłem jest zakaz patroszenia, który pojawił się po opublikowaniu filmu nakręconego 14 stycznia podczas polowania w lesie Compiègne.

Aktywiści AVA jak zwykle nękali myśliwych, którzy kultywują tradycję polowania par force. Na leśnej drodze trafili na łowców, którzy patroszyli byka, co ich zdaniem jest aktem barbarzyństwa…

Zawsze bardzo starannie dobierają fragmenty publikowanych relacji z polowań, które ukazują wyłącznie akty agresji ze strony myśliwych i zabitą zwierzynę. Takie „dramatyczne reportaże” pozwalają im funkcjonować w mediach, jako wyjątkowo pokojowo nastawionych – obrońców zwierząt.

Reklama

Wstrząs dla wegan

Z pewnością widok myśliwych patroszących swoją zdobycz w lesie dla osoby nie jedzącej mięsa musi być wielkim wstrząsem. Ciekawe czy jeśli spotka watahę wilków, które jeszcze żywemu jeleniowi wyjadają wnętrzności nie popełni samobójstwa rzucając się na pomoc…

Jesteśmy chyba krok od zakazania wystawiania mięsa w sklepach. Widok schabu, polędwicy, czy szynki może już niedługo obrażać uczucia religijne…

Reklama

Każdy myśliwy zaraz po zabiciu patroszy upolowaną zwierzynę. To jeden z najważniejszych elementów właściwego postępowania w przygotowaniu do spożycia zdrowej i smacznej dziczyzny. Zdaniem francuskich aktywistów AVA powinniśmy tą czynność wykonywać w „ukryciu”.

Skazani na walkę

We Francji w ostatnim dziesięcioleciu liczba myśliwych spadła o prawie 20 tysięcy. Obecnie wykupuje licencję łowiecką 1 313 000 obywateli republiki. Statystycznie to kraj, w którym jest najwięcej polujących, a mimo wszystko 45 procent społeczeństwa nie akceptuje polowania. W Polsce tylko 26 procent.

Niewielka akceptacja dla polowania prowokuje ataki, ale również reakcje polityków, którzy chcą nieustannie wprowadzać nowe zakazy dla myśliwych. Właśnie francuskie Zgromadzenie Narodowe rozpatruje projekt nowej ustawy, który wywołał gniew wśród tamtejszych łowców…

Partia zielonych chce przeforsować projekt zakazujący importu do Francji trofeów myśliwskich pochodzących z gatunków zwierząt chronionych w Europie. Podobna nowelizacja została już przyjęta w 2023 roku, jednak tym razem chodzi o bardziej rygorystyczną regulację…

Wojna religijna

Willy Schraen, prezes Francuskiej Federacji Łowców wyraził swoje niezadowolenie w ostro sformułowanym liście do członków Zgromadzenia Narodowego i Ministra Środowiska. Jego zdaniem to „neokolonialna i rasistowska ekolekcja”, która podważa zdolność krajów afrykańskich do zarządzania dziką przyrodą.

Wśród myśliwych krąży wiele plotek na temat zakazów, jakie chcą wprowadzać nasi przeciwnicy. Wszystkie propozycje wegan, które zmierzają do „ograniczania polowania” nie mają nic wspólnego z ochroną przyrody i z tym przekazem musimy docierać do społeczeństwa!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zostań bohaterem!

Przeciwnicy polowania manipulują i zbierają kasę. Lekceważymy ekofikołków uważając ich, za pryszczatych, brodatych i słabokumatych, Nic z tych rzeczy. To dobrze zorganizowany biznes!

Unia Europejska będzie redukować wi...

W Strasburgu odbyło się 44 posiedzenie stałego komitetu Konwencji Berneńskiej. Na wniosek Unii Europejskiej obniżono status ochrony wilków. To kolejny krok, aby w przyszłości aktywnie zarządzać tym gatunkiem.

Kontrola polowań

We Francji corocznie w czasie polowań zbiorowych dochodzi do ponad 100 wypadków, dlatego „straż łowiecka” od czterech lat prowadzi tam akcję kontroli myśliwych.

NRŁ stawia wnyki

Rozwiązaniem naszych związkowych problemów, może być uchwalenie przez Krajowy Zjazd Delegatów nowego Statutu Polskiego Związku Łowieckiego.

Myśliwi tym razem wygrali

Zwyciężył zdrowy rozsądek. Myśliwi przebywający na terenach podmokłych NIE mogą być karani za posiadanie amunicji ołowianej.

Polowanie dla bogaczy

Czy NRŁ pod przewodnictwem Marcina Możdżonka zmienia model łowiectwa? Członkowie rady podnoszą składkę nie oglądając się na emerytów, ale również młodzież, którą mieliśmy przyciągać do polowania...