piątek, 18 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościMamy nowego łowczego

Autor

Mamy nowego łowczego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska nominowało polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusza Grzeszczaka na stanowisko łowczego krajowego.

Eugeniusz Grzeszczak jest działaczem PSL. W latach 1991–1997 przez dwie kadencje pełnił mandat senatora z województwa konińskiego. W wyborach do Sejmu w 2005 został wybrany na posła V kadencji. Był wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PSL. Po wyborach w 2007 roku po raz drugi został posłem i pełnił stanowisko sekretarza stanu w KPRM. W listopadzie 2011 roku został wybrany przez parlament na wicemarszałka Sejmu VII kadencji.

Myśliwym jest od 1997 roku. Nigdy nie ukrywał swojej pasji i zawsze wspierał Polski Związek Łowiecki. Był obecny na wszystkich uroczystościach również jubileuszu 90-lecia PZŁ, gdzie przemawiał w imieniu parlamentarzystów:

„Łowiectwo, to nie tylko polowania, to nie tylko racjonalna gospodarka łowiecka, to dbałość o środowisko i propagowanie współpracy z ekologami, ale to także wspaniała tradycja, ceremoniał łowiecki, promowanie etycznych zachowań.”

Reklama

Jako polityk zawsze bardzo mocno akcentował znaczenie łowiectwa w historii naszego kraju, ale także jego pozytywną rolę w dzisiejszych czasach. Z wielkim uznaniem wyrażał się o Polskim Związku Łowieckim, który jego zdaniem aktywnie ochroni przyrodę i bioróżnorodność.

Eugeniusz Grzeszczak
Eugeniusz Grzeszczak był jednym z posłów, którzy założyli w 2012 roku Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa

Eugeniusz Grzeszczak będzie kierował Zarządem Głównym PZŁ w bardzo trudnych czasach. Związek po pięciu latach zarządzania przez komisarzy Suwerennej Polski jest całkowicie zdewastowany, a jego pozycja jest bardzo słaba.

Reklama

Z jednej strony przed nami największa batalia z przeciwnikami łowiectwa, którzy chcą wprowadzać kolejne zakazy, a z drugiej mamy wewnętrzne spory i niesamowity bałagan prawny.

Nowy łowczy krajowy musi jak najszybciej uporządkować relacje z Naczelną Radą Łowiecką oraz przeprowadzić audyt po swoich poprzednikach. Jednak najważniejszym zadaniem powinno być przekonanie polityków obozu rządowego, aby znowelizowali ustawę łowiecką i przywrócić samorządność.

Wszystkie władze w Polskim Związku Łowieckim muszą wybierać myśliwi! Obiecał to naszemu środowisku przed wyborami parlamentarnymi prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i oczekujemy, że wypełni swoje zobowiązanie!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.

Ministra kontra Możdżonek

Mikołaj Dorożała na posiedzeniu podkomisji został sponiewierany przez Marcina Możdżonka. Paulina Hennig-Kloska zdjęła z boiska swojego podsekretarza i osobiście znokautowała prezesa NRŁ.

Niemy zjazd

XXV, a właściwie XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego za nami. Przez dwa dni ponad 260 delegatów siedziało w hotelu i generalnie milczało.

Krajowy Zjazd Delegatów

To miejsce na dyskusję na temat wyzwań, jakie stoją przed myśliwymi w XXI wieku oraz budowania strategii, która obroni łowiectwo.