piątek, 11 lipca, 2025
Strona głównaAktualnościMamy nowego łowczego

Autor

Mamy nowego łowczego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska nominowało polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusza Grzeszczaka na stanowisko łowczego krajowego.

Eugeniusz Grzeszczak jest działaczem PSL. W latach 1991–1997 przez dwie kadencje pełnił mandat senatora z województwa konińskiego. W wyborach do Sejmu w 2005 został wybrany na posła V kadencji. Był wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PSL. Po wyborach w 2007 roku po raz drugi został posłem i pełnił stanowisko sekretarza stanu w KPRM. W listopadzie 2011 roku został wybrany przez parlament na wicemarszałka Sejmu VII kadencji.

Reklama

Myśliwym jest od 1997 roku. Nigdy nie ukrywał swojej pasji i zawsze wspierał Polski Związek Łowiecki. Był obecny na wszystkich uroczystościach również jubileuszu 90-lecia PZŁ, gdzie przemawiał w imieniu parlamentarzystów:

„Łowiectwo, to nie tylko polowania, to nie tylko racjonalna gospodarka łowiecka, to dbałość o środowisko i propagowanie współpracy z ekologami, ale to także wspaniała tradycja, ceremoniał łowiecki, promowanie etycznych zachowań.”

Reklama

Jako polityk zawsze bardzo mocno akcentował znaczenie łowiectwa w historii naszego kraju, ale także jego pozytywną rolę w dzisiejszych czasach. Z wielkim uznaniem wyrażał się o Polskim Związku Łowieckim, który jego zdaniem aktywnie ochroni przyrodę i bioróżnorodność.

Eugeniusz Grzeszczak
Eugeniusz Grzeszczak był jednym z posłów, którzy założyli w 2012 roku Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa

Eugeniusz Grzeszczak będzie kierował Zarządem Głównym PZŁ w bardzo trudnych czasach. Związek po pięciu latach zarządzania przez komisarzy Suwerennej Polski jest całkowicie zdewastowany, a jego pozycja jest bardzo słaba.

Reklama

Z jednej strony przed nami największa batalia z przeciwnikami łowiectwa, którzy chcą wprowadzać kolejne zakazy, a z drugiej mamy wewnętrzne spory i niesamowity bałagan prawny.

Nowy łowczy krajowy musi jak najszybciej uporządkować relacje z Naczelną Radą Łowiecką oraz przeprowadzić audyt po swoich poprzednikach. Jednak najważniejszym zadaniem powinno być przekonanie polityków obozu rządowego, aby znowelizowali ustawę łowiecką i przywrócić samorządność.

Wszystkie władze w Polskim Związku Łowieckim muszą wybierać myśliwi! Obiecał to naszemu środowisku przed wyborami parlamentarnymi prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i oczekujemy, że wypełni swoje zobowiązanie!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wilki w parlamencie

Czwarty raz problem wilków była tematem, nad którym debatowała sejmowa komisja środowiska. Obrońcy wilków byli doskonale przygotowani, a myśliwi zostali popisowo „rozstrzelani”.

36 000 wypadków drogowych

W 2024 roku sarny i dziki były przyczyną ponad 36 000 wypadków drogowych, w których zginęło 8 osób, a 549 zostało rannych.

Trzy misie do zabicia

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wykonuje ruchy pozorne. Zezwolenie na zabicie konfliktowych osobników zostało obwarowane formalnościami, które uniemożliwiają eliminację niedźwiedzi.

Macron redukuje wilki

Prezydent Francji nie ma żadnych wątpliwości. „Należy uniemożliwić wilkom kolonizację obszarów, na których są pasterze.”

Niedźwiedź zabił włoskiego motocykl...

Omar Farang Zin 48-letni obywatel Włoch został zabity przez niedźwiedzia w Rumunii. Chciał zrobić sobie zdjęcie…

Myśliwy u lekarza

Prezydent Czech podpisał poprawkę do ustawy o broni palnej. Teraz lekarze będą musieli sprawdzać, czy ich pacjenci mają pozwolenie na broń....