Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Akcja wywołuje reakcję | WildMen

WildMen

Akcja wywołuje reakcję

Niszczenie urządzeń łowieckich, blokowanie polowań i ataki na myśliwych przez organizacje terrorystyczne zmuszają władze poszczególnych państw do zaostrzenia prawa. Tym razem przegrali weganie!
Reklama

Do szczególnie groźnych zdarzeń dochodzi we Francji. To tam działa najwięcej organizacji antyłowieckich, których akcje wywołują oburzenie w środowisku myśliwych.

Reklama

Jedną z nich jest AVA. To grupka 30 osób, które walczą o wprowadzenie zakazu polowań par force. Protestują i organizują blokady w lesie Compiègne. Za wszelką cenę chcą przeszkodzić w polowaniu, a niektórzy aktywiści nawet bezpośrednio atakują myśliwych, konie i psy – o czym pisaliśmy TUTAJ.

Ten niesamowicie widowiskowy rodzaj polowania jest we Francji całkowicie legalny. Pasjonatów tej sztuki jest coraz więcej. Szacuje się, że około 10 tysięcy jeźdźców kultywuje wielowiekowe tradycje. Wobec systematycznej obecności aktywistów antyłowieckich prefekt Oise wydał zgodę na użycie siły przez policję, co ma zniechęcić bojówki i dać jasny sygnał, że zakłócanie łowów jest przestępstwem!

Reklama

Wszystkie media ostatnio pokazywały jelenia byka, który znalazł schronienie między domami. Większość „dziennikarzy” w swoich komentarzach usiłowało przekazać, że to aktywiści organizacji antyłowieckich „uratowali” jelenia – choć zgodnie z prawem w takich przypadkach polujący konno mają obowiązek ułaskawić zwierza.

Czytając różne komentarze przeciwników – ale również myśliwych – widać całkowite niezrozumienie i brak szacunku dla ludzi, którzy chcą kultywować tradycje swoich przodków. Nikt nie zastanawia się nad wartością tego niesamowitego dziedzictwa. A wypowiada nie znając historii tego kraju i nie rozumiejąc z czego wypływa mnogość metod łowieckich – niespotykana nigdzie indziej w Europie!

Reklama

To największy skarb francuskiego łowiectwa, ale również jego siła!

Każde polowanie Francuzów, związane z tym tradycje, a nawet pojedyncza fanfara jest świadectwem jednoczącej ich kultury. Niezależnie od metody każde polowanie jest piękne i tylko najwięksi hipokryci mogą twierdzić, że wilki mają prawo zagonić na śmierć jelenia, a jeśli człowiek tak poluje to zachowuje się nieetycznie.

Reklama

W naszym kraju piękne konie i amazonki możemy zobaczyć podczas biegów hubertowskich, a w dawnych czasach na Hubertusie Spalskim.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów