środa, 15 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościPremie i deregulacja

Autor

Premie i deregulacja

Populacja dzików i jeleni w Japonii wymyka się spod kontroli. Wyrządzają szkody w uprawach rolnych i lasach, a liczba myśliwych spada. W latach 70 ubiegłego wieku było ich 500 tysięcy, a dzisiaj tylko 200 tysięcy. Problemem jest również ich wiek – 60 procent posiadaczy licencji łowieckich przekroczyło 60. rok życia…

Pomimo, że w Japonii polowanie na zwierzynę grubą jest bardzo popularne, to liczba dzików i jeleni stale przyrasta. Według japońskiego Ministerstwa Środowiska w 2021 roku odstrzelono 528 tys. dzików i 725 tys. jeleni!

Rząd Japonii dostrzegając narastający problem zdecydował się na podjęcie radykalnych działań. Przede wszystkim poprzez wspieranie łowiectwa wśród młodych Japończyków poprzez złagodzenie obowiązujących przepisów dotyczących uzyskiwania zezwoleń łowieckich, oraz dofinansowanie szkoleń dla nowych myśliwych.

Reklama

Aby mocniej zmotywować myśliwych wprowadzone zostały również premie. Za odstrzał dzika 20 000 jenów (czyli 660 złotych), a za jelenia 25 000 jenów, (czyli 825 złotych).

Główny sezon polowań w Japonii trwa od 15 listopada do 15 lutego. Celem japońskiego rządu jest zmniejszenie o połowę populacji dzików i jeleni, której liczebność szacuje się na ponad cztery miliony.

Reklama

Jak widać zarządzanie zasobami przyrodniczymi wydaje się łatwe tylko z poziomu ekofaszystowskich organizacji, które opowiadają o konieczności tworzenia parków narodowych, samoregulacji i zakazywaniu okrutnych ich zdaniem tradycji.

Na szczęście większość polityków ma świadomość, że zakazanie polowania miałoby zgubne konsekwencje, a zastąpienie myśliwych zawodową służbą łowiecką przerasta możliwości finansowe nawet najbogatszych krajów na świecie!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Bolesny problem – kopiowanie ...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności uznał obcinanie ogonów, jako skuteczny sposób zapobiegania obrażeń u psów myśliwskich.

Pryszczyca u Niemców – alert ...

W Niemczech potwierdzono przypadek pryszczycy. Wirus pojawił się w powiecie Märkisch-Oderland, położonym pomiędzy Berlinem, a granicą Polski.

Zenek kłamie w „Polityce”

Koalicja antyłowiecka „Niech Żyją” w zeszłym tygodniu rzuciła do walki wszystkie siły. Z ukrycia wyszedł nawet Zenon Kruczyński, który tym razem kłamał na temat myśliwych w tygodniku „Polityka”.

Yellowstone nie potrafi zarządzać b...

Stan Montana pozywał Park Narodowy Yellowstone, ponieważ populacja bizonów cały czas rośnie i jest coraz większym zagrożeniem dla hodowców bydła.

Klęska Dorożały

Parlament wyrzucił do kosza projekt Polski 2050 wprowadzający okresowe badania lekarskie i psychologiczne dla myśliwych.

Dorożała manipulant

Weganie pod wodzą pana Mikołaja kolejny raz próbują udowodnić społeczeństwu, że polski myśliwy to: stary, gruby, alkoholik - czerpiący chorą przyjemność z zabijania bezbronnych zwierząt.