WildMen

Fot, Vo Vapen

Sokół ze Szwecji

Z broni wyprodukowanej VO Vapen poluje szwedzka rodzina królewska oraz szejkowie z półwyspu arabskiego. Jeden z nich za swój sztucer zapłacił zawrotną sumę 820 000 $, co potwierdza tezę, że cena broni myśliwskiej nie ma górnej granicy.

Jeden ze starszych kolegów, od którego kupowałem belgijską dubeltówkę powiedział mi, że życie jest za krótkie, aby polować z byle jaką strzelbą. Nie wszyscy posiadamy nieograniczone środki, więc większość z nas szuka okazji. Kupuje używane jednostki i przeprowadza renowację, a potem cieszy się z posiadania luksusowej strzelby.

Szejk arabski nie ma takich problemów i może zamówić sztucer w cenie siedmiu luksusowych samochodów, bo tyle ponoć kosztował „Sokół” wyprodukowany przez rusznikarzy, którzy swoją fabrykę prowadzą w południowej Szwecji.

Ekskluzywny „Sokół” – wyprodukowany przez szwedzkich rusznikarzy – kosztował 820 tysięcy dolarów.

Firma została założona w 1977 roku, a celem od początku działalności była produkcja najbardziej ekskluzywnej broni dla myśliwych i kolekcjonerów. Mistrz sztuki rusznikarskiej Viggo Olsson przez całe życie pasjonował się pięknie wykonanymi artefaktami. Swój warsztat założył w Kristianstad. Razem ze swoim synem Ulfem Viggo Olsson starannie dobiera pracowników, a kolejne dzieła sztuki budują ich pozycję na rynku broni.

Wykonują unikatowe sztucery, które mają spełniać wszystkie wymagania klientów. Szwedzi mają wielki szacunek dla rzemiosła i wszystkich tych, którzy rozwijali sztukę tworzenia broni na przestrzeni ostatnich wieków. Każdy detal wykonują ręcznie, ale wykorzystują nowoczesną technikę, aby jeszcze bardziej rozwinąć unikatowe rzemiosło.

Broń ma zawsze odpowiednią długość i wagę, aby zapewnić idealną równowagę.

Każdego dnia poszukują nowych rozwiązań, a ich pasja prowadzi do perfekcji. Sztucer w ich mniemaniu ma być mocny i piękny w każdym detalu. Używają tylko najlepszych surowców, dlatego wielką uwagę przywiązują również do drewna. Poszukują idealnych korzeni orzecha włoskiego na całym świecie. Unikatowe kawałki drewna sezonują i suszą. Następnie profesjonalną obróbką podkreślają naturalne piękno orzecha.

Jednak bez względu na to, jak piękny będzie sztucer na końcu każdy myśliwy ocenia go na podstawie jego niezawodności i precyzji w terenie. Wszystkie jednostki broni jakie opuszczają rusznikarnię są starannie zaprojektowane. Mają odpowiednią długość i wagę, aby zapewnić idealną równowagę dla każdego kalibru. Grawerunek, który budzi zachwyt jest zawsze unikalny i jest istotną częścią tożsamości VO Vapen.

Każdy element grawerunku budzi zachwyt.

Fot.http: vovapen.com

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów