PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot SAKO
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Luksusowy SAKO 100

Broń zaprojektowana na stulecie fińskiej firmy będzie miała wymienne lufy. Dla tradycjonalistów w drewnianej osadzie, a dla praktyków z niezniszczalnego włókna węglowego.

Dwa lata temu Finowie zaprezentowali S20, w którym myśliwy może samodzielnie wymieniać kolbę. SAKO 100 ewidentnie będzie produktem premium z wymiennymi lufami. S100 dostępny będzie w dwóch różnych stylach. Klasycznym – spokojnie mona powiedzieć luksusowym – Explorer Wood, gdzie użyto włoskiego orzecha i współczesnym Explorer Carbon z włókna węglowego.

Finowie pozostają wierni czterotaktom. SAKO jest cenione na całym świecie za wyjątkową jakość i płynność pracy zamka. Zapowiadają, że nowe sposoby obróbki poprawiły trwałość i odporność na zużycie. Z pewnością przetestujemy S100, ale pewnie dopiero w przyszłym roku, ponieważ pierwsze egzemplarze trafią do firmy Kaliber – przedstawiciela SAKO na Polskę – pod koniec 2022 roku.

SAKO 100 to kwintesencja nordyckiego stylu życia. Broń ma być niezawodna w każdych warunkach, a myśliwy ma mieć możliwość jej dostosowania do swojej budowy i stylu polowania. Dlatego w S100 będzie możliwość łatwego regulowania długości osady i mechanizmu spustu – w zakresie od 750 g do 1750 g. oraz… Przesuwać go do przodu i do tyłu o 7mm.

Nowoczesna broń musi być uniwersalna, a to jest możliwe tylko w przypadku, gdy możemy wymieniać kaliber. Konstrukcja SAKO 100 pozwala na szybką zmianę lufy za pomocą klucza dynamometrycznego. Możemy tego dokonać samodzielnie w łowisku w ciągu kilkunastu sekund.

SAKO 100 – niezawodny i uniwersalny

SAKO zapowiada, że S100 będzie dostępny w kalibrach .243 Win, .308 Win, 6,5 CM, 6,5×55 SE, 270 Win, 30-06 Sprg, 8x57IS, 9,3×62, 300 Win Mag, 7 mm Rem Mag i 375 H&H. Bez względu na wybrany kaliber broń będzie niezawodna i celna.

SAKO 100 tak jak wiele innych nowoczesnych sztucerów ma ręcznie napinaną iglicę i bezpiecznik. Metalowy magazynek jest dwurzędowy i możemy go ładować od góry, co umożliwia szybkie uzupełnienie w trakcie polowania.

A cena? Na razie jeszcze nie została oficjalnie ogłoszona, ale mówi się, że będzie oscylować w granicach 5000 euro…

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów