PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot. Caesar Guerini
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Guerini Revenant

To wyjątkowa strzelba i najwyższy model włoskiego producenta. Doskonała jakość i bogaty grawerunek przypomina, niektóre współczesne arcydzieła wykonane przez austriackich rusznikarzy.

Kilka lat temu w zagranicznej prasie zauważyłem reklamę nieznanej mi firmy Cezar Guerini. Wejście na rynek nowej firmy produkującej broń nie jest łatwym zadaniem, ale Włosi prezentowali w tamtym czasie model Ellipse, który wyróżniał się wśród „zwykłych” dubeltówek.

W modelu Elipse wzrok przyciągała nowoczesna linia baskili, ale również wyjątkowy grawerunek laserowy, który był wykonany na wielu głębokościach i dlatego przypominał ten ręczny.

Nowy włoski producent w tym czasie zyskał status ważnego gracza na rynku. Właściciele Georgio i Antonio Guerini to siostrzeńcy Battisty Rizzini, a ich broń stylistycznie kultywuje włoskie dziedzictwo. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii mogli od początku swojej działalności oferować bardzo konkurencyjne ceny.

Istnieją zaledwie 20 lat, ale dzięki przejęciu firmy Fabarm są obecnie drugim, co do wielkości producentem broni myśliwskiej we Włoszech. Eksportują broń do wielu krajów w tym naszego, ale największymi odbiorcami jest Wielka Brytania i USA.

We wspomnianym już modelu Elipse wzrok przyciągała nowoczesna linia baskili, ale również wyjątkowy grawerunek laserowy, który był wykonany na wielu głębokościach i dlatego przypominał ręczny. Baskila nie była niklowania, ale polerowana i powlekana bezbarwnym „lakierem”, co daje wyjątkową trwałą oraz odporną na rdzę ochronę.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem model Revenant, natychmiast zauważyłem czułenko w stylu Boss & Co. Grawerowanie zaprojektował Bottega Giovanelli, a wykonał go ich mistrz Dario Cortini. Głęboki wzór liści klonu w różnych odcieniach stwarza trójwymiarowy efekt, a „złote” bażanty i przepiórki nadają broni luksusowy wygląd.

Każda część modelu Revenant jest wykonywana na maszynach sterowanych komputerowo, a ludzkie ręce dotykają je dopiero przy złożeniu. Wykonane elementy są idealne, a ich jakość jest ponoć nieosiągalna nawet dla najbardziej wykwalifikowanych rąk. Z tego powodu firma Guerini zdecydowała się na wykorzystanie najnowszych technologii do tworzenia broni.

Prezes Caesar Guerini twierdzi, że za sukcesem firmy stoi pasja łączenia technologii i sztuki, ale wielu strzelców i myśliwych przekonuje prawdopodobnie dożywotnia gwarancja. Broń jest naprawdę dobrze wykonana, a opinie użytkowników potwierdzają, że jest bardzo trwała.

Zdaniem Włochów ich strzelby dorównują jakością tym wykonanym przez najlepszych rusznikarzy i należy się przyznać, że imponująca jest dokładność w dopasowaniu metalowych elementów do wysokiej klasy drewna jaki posiada ten model.

Prezes Caesar Guerini twierdzi, że za sukcesem firmy stoi pasja łączenia technologii i sztuki, ale wielu strzelców i myśliwych przekonuje prawdopodobnie dożywotnia gwarancja. Broń jest naprawdę dobrze wykonana, a opinie użytkowników potwierdzają, że jest bardzo trwała.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów