PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Benelii
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Drewniany wilk

LUPO po włosku znaczy WILK. To pierwszy w historii Benelli czterotaktowy sztucer, który w tym roku dostępny będzie w drewnianej osadzie.

Dwa lata temu Benelli zaprezentowała pierwszy w swojej historii czterotakt. Sztucer LUPO jest produkowany w zakładzie, który przez wielu znawców uważany jest za najbardziej zaawansowany technologicznie. Posiada, aż siedem wyłącznych patentów Benelli.

Włosi perfekcyjnie łączą tradycję z nowoczesnością

W 2022 roku włoska firma rozszerzyła linię LUPO dokładając do swojej oferty między innymi drewniane łoże. Pierwotnie miała to być limitowana edycja jednak opinie myśliwych były bardzo pozytywne i Benelli postanowiła dodać go na stałe. Orzech wygląda wyjątkowo dobrze i ma satynowe wykończenie.

Kolba z orzecha tak jak syntetyczna posiada system „Progressive Comfort” doskonale redukujący odrzut. Benelli LUPO daje możliwość modyfikowania wymiarów kolby – również wykonanej z drewna – dzięki podkładom dystansowym, co pozwala każdemu myśliwemu dopasować długość kolby jak i odległość dłoni od spustu oraz bezpiecznika.

LUPO zdobył w 2021 prestiżową nagrodę sztucera roku, co nie dziwi, ponieważ Benelli połączyła precyzję z doskonałą ergonomią, aby myśliwi mogli polować z broni, która doskonale strzela i nowocześnie wygląda. Tegoroczna linia pewnie przypadnie do gustu tradycjonalistom, dla których broń myśliwska kojarzy się z pięknym drewnem.

Dzięki uprzejmości firmy Incorsa – wyłącznego przedstawiciela firmy Benell testowaliśmy sztucer. Zamek LUPO pracuje wyjątkowo płynnie i cicho. Końcówka lufy jest gwintowana (M14x1), co daje możliwość dokręcenia hamulca wylotowego, który wbrew pozorom nie zaburza balansu broni.

LUPO zadebiutował w czterech najpopularniejszych kalibrach .30-06 Springfield, . 308 Win, 300 Win. Mag. oraz .270 Win. W tym roku doszło kolejnych pięć: 7 Rem. Mg., 8 x 57, 6,5 Creedmoor, 6,5 PRC i 243 win.

Nowością w w tym roku jest nie tylko drewniana kolba, ale również dodatkowe kalibry i możliwość wyboru długości lufy

Dostępne będą również trzy długości lufy:
-20 cali (308 Win. 6,5 Creedmoor, 8 x 57 i 270 Win.)
-22 cale (243 Win. 308 Win. .30-06 Springfield i 270 Win.)
-24 cale (6,5 PRC, 6,5 Creedmoor, 7 Rem. Mag. i 300 Win Mag)

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów