WildMen

Fot Benelii

Drewniany wilk

LUPO po włosku znaczy WILK. To pierwszy w historii Benelli czterotaktowy sztucer, który w tym roku dostępny będzie w drewnianej osadzie.
Reklama

Dwa lata temu Benelli zaprezentowała pierwszy w swojej historii czterotakt. Sztucer LUPO jest produkowany w zakładzie, który przez wielu znawców uważany jest za najbardziej zaawansowany technologicznie. Posiada, aż siedem wyłącznych patentów Benelli.

Reklama
Włosi perfekcyjnie łączą tradycję z nowoczesnością

W 2022 roku włoska firma rozszerzyła linię LUPO dokładając do swojej oferty między innymi drewniane łoże. Pierwotnie miała to być limitowana edycja jednak opinie myśliwych były bardzo pozytywne i Benelli postanowiła dodać go na stałe. Orzech wygląda wyjątkowo dobrze i ma satynowe wykończenie.

Kolba z orzecha tak jak syntetyczna posiada system „Progressive Comfort” doskonale redukujący odrzut. Benelli LUPO daje możliwość modyfikowania wymiarów kolby – również wykonanej z drewna – dzięki podkładom dystansowym, co pozwala każdemu myśliwemu dopasować długość kolby jak i odległość dłoni od spustu oraz bezpiecznika.

Reklama

LUPO zdobył w 2021 prestiżową nagrodę sztucera roku, co nie dziwi, ponieważ Benelli połączyła precyzję z doskonałą ergonomią, aby myśliwi mogli polować z broni, która doskonale strzela i nowocześnie wygląda. Tegoroczna linia pewnie przypadnie do gustu tradycjonalistom, dla których broń myśliwska kojarzy się z pięknym drewnem.

Dzięki uprzejmości firmy Incorsa – wyłącznego przedstawiciela firmy Benell testowaliśmy sztucer. Zamek LUPO pracuje wyjątkowo płynnie i cicho. Końcówka lufy jest gwintowana (M14x1), co daje możliwość dokręcenia hamulca wylotowego, który wbrew pozorom nie zaburza balansu broni.

Reklama

LUPO zadebiutował w czterech najpopularniejszych kalibrach .30-06 Springfield, . 308 Win, 300 Win. Mag. oraz .270 Win. W tym roku doszło kolejnych pięć: 7 Rem. Mg., 8 x 57, 6,5 Creedmoor, 6,5 PRC i 243 win.

Nowością w w tym roku jest nie tylko drewniana kolba, ale również dodatkowe kalibry i możliwość wyboru długości lufy

Dostępne będą również trzy długości lufy:
-20 cali (308 Win. 6,5 Creedmoor, 8 x 57 i 270 Win.)
-22 cale (243 Win. 308 Win. .30-06 Springfield i 270 Win.)
-24 cale (6,5 PRC, 6,5 Creedmoor, 7 Rem. Mag. i 300 Win Mag)

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów