WildMen

Włoski wilk

Podczas amerykańskich targów Shot Show firma Benelli - która słynie ze swoich automatów - zaprezentowała swój pierwszy w historii czterotakt. Lupo ma połączyć precyzję z doskonałą ergonomią, aby myśliwi polowali z broni, która strzela i wygląda.
Reklama

Włosi kontynuują swoją bogatą tradycję łączenia nowoczesnej formy i funkcjonalności. Nowy karabin Lupo jest produkowany w zakładzie produkcyjnym, który przez wielu znawców uważany jest za najbardziej zaawansowany technologicznie i pewnie z tego powodu posiada, aż siedem wyłącznych patentów Benelli.

Reklama

Debiutuje w trzech najpopularniejszych kalibrach .30-06 Springfield, .300 Win. Mag. oraz .270 Win. Syntetyczna kolba zawiera opatentowany przez Benelli system zmniejszający odrzut Progressive Comfort i specjalną podkładkę policzkową Combtech.

Według zapewnień producenta karabin jest bardzo precyzyjny dzięki pływającej lufie i regulacji mechanizmu spustowego. Spust jest bardzo czuły i można go regulować w zakresie od 2,2 do 4,2 funta. Zdaniem „testujących” na targach myśliwych zamek pracuje płynnie i cicho. Końcówka lufy jest gwintowana (5/8 x 24), co daje możliwość dokręcenia hamulca wylotowego. Wszystkie metalowe części mają matowe wykończenie

Reklama

Zespół projektowy Benelli opracował nowy karabin, którego wygląd dla wielu myśliwych będzie świeży i nowoczesny, ale nie będzie miał łatwo. Cena na rynku amerykańskim ma wynosić około 1700 $, a sektor jest mocno zatłoczony. Być może fakt, że jest produkowany w zakładzie produkcyjnym, który przez wielu znawców tematu uważany jest za najbardziej zaawansowany technologicznie pomoże mu osiągnąć sukces?

Zespół projektowy Benelli opracował nowy karabin, którego wygląd dla wielu myśliwych będzie świeży i nowoczesny, ale nie będzie miał łatwo.

Oficjalne wprowadzenie na rynek europejski nastąpi podczas marcowych targów w Norymberdze.

Reklama
Lupo debiutuje w trzech najpopularniejszych kalibrach .30-06 Springfield, .300 Win. Mag. oraz .270 Win.
https://www.youtube.com/watch?v=t8A3g4NELDk
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów