WildMen

Fot Sauer & Sohn

Super lekki Sauer

W Dortmundzie podczas tegorocznych targów Sauer & Sohn zaprezentował nowy sztucer myśliwski, w którym postanowił połączyć najnowszą technologię z niemiecką niezawodnością.
Reklama

Każdy producent broni myśliwskiej dodaje do swojej oferty „lekki” sztucer. Pewnie z tego powodu głównym celem techników Sauera w tym projekcie było utrzymanie masy karabinu poniżej 2500 gramów. Twierdzą, że stworzyli doskonale wyważony karabin z kolbą z włókna węglowego i karbowaną lufą, która ma gwintowany wylot przystosowany do ewentualnego montażu tłumika.

Reklama

Można było pójść jeszcze dalej, ale – twierdzi prezes Sauer Matthias Klotz – nie chcieliśmy, aby karabin był lżejszy, ponieważ ostatecznie równowaga i komfort strzelania było dla nas ważniejsze. Zainwestowaliśmy w wykończenie powierzchni lufy i zamka wprowadzając najnowszą technologię do produkcji seryjnej, która przyćmiewa wszystko inne.

Technologia nosi nazwę „DLC”, czyli „Diamond Like Carbon”. Proces polega na bombardowaniu stali atomami węgla w warunkach próżni. Węgiel zamienia się w nieskończenie cienką powłokę przypominającą diament.

Reklama

Warstwa jest 40 razy cieńsza od ludzkiego włosa, ale daje maksymalną ochronę przed rdzą, odporność na zużycie oraz imponującą twardość – wyjaśnia prezes Matthias Klotz.

Nowy Sauer S 101 Highland XTC ma być dostępny już w marcu – ponoć we wszystkich kalibrach dotychczas dostępnych w serii S 101.

Reklama
Sauer S 101 Highland XTC ma kolbę z włókna węglowego, oraz karbowaną lufę przystosowaną do montażu tłumika.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów