WildMen

PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Skyfall

Angielski expres 007

James Bond najczęściej zabijał swoich wrogów z kultowego Walthera PPK, ale dwa razy na ekranie pojawiła się broń myśliwska. Roger Moore w 1979 roku polował z klasycznej dubeltówki Holland & Holland oraz Daniel Craig bronił swojego domu z angielskim expresem .500 Nitro.

Kiedy wśród miłośników broni rozpoczyna się dyskusja o prawdziwych dubeltówkach i ekspresach większość myśli o ekskluzywnych angielskich firmach. Pewnie dlatego Roger Moore w odcinku zatytułowanym „Moonraker” jeśli miał polować…

Roger Moore w odcinku zatytułowanym „Moonraker” polował z horyzontalną dubeltówką Holland & Holland

To tylko z dubeltówką Holland & Holland i oczywiście musiał to być model Royal. Czasy się zmieniają i dzisiaj wszyscy uważnie kontrolują wydatki. Tak samo jest z producentami filmów, więc kiedy się pojawiły w scenariuszu „Skyfall” sceny z expresem – angielskie firmy odwiedziła osoba odpowiedzialna za zakupy.

W renomowanych firmach ceny zaczynają się od 100 tysięcy funtów i czeka się na broń nawet dwa lata. Pewnie dlatego zespół produkcyjny 007 wybrał mało znaną firmę Andersona Wheelera. Podobał się wygląd, kaliber .500 Nitro i oraz cena.

Właściciel sklepu w początkach swojej kariery specjalizował się w organizowaniu luksusowych wycieczek do Afryki i dopiero w 2006 r. zarejestrował się jako „angielski mistrz broni”. Siedzibę ma w londyńskiej dzielnicy Mayfair. W pobliżu znajdują się Holland & Holland, Purdey, William Evans, Beretta i inne firmy znane miłośnikom broni.

Kiedy osiadł w Londynie znacząco rozszerzył zakres działalności i oprócz organizacji myśliwskich wypraw teraz produkuje luksusową broń, noże oraz sprzedaje dzieła sztuki.

Expres Jamesa Bonda można kupić za około 15 500 £, czyli mniej więcej 80 tysięcy złotych. Fot http://andersonwheeler.co.uk/

Katalog Andersona Wheelera obejmuje tradycyjne czterotaktowe karabiny, dubeltówki, expresy a nawet rewolwery. Broń śrutowa ma zamki typu Holland & Holland, a karabiny rygle M 98. Czas produkcji broni w wersji Lux może wynosić półtora roku.

Po premierze filmu „Skyfall” media interesowały się firmą choć strzelba „zagrała” tylko w kilku scenach. James Bond wyrządził afrykańskim kalibrem ogromne szkody przeważającym siłom wroga, ale niestety, szybko skończyła się amunicja i musiał podnieść karabin Heckler & Koch.

Expres Jamesa Bonda można kupić za około 15 500 £, czyli mniej więcej 80 tysięcy złotych. To bardzo atrakcyjna cena, bo broń najlepszych angielskich firm zaczyna się od 100 tysięcy funtów. Firma Andersona Wheelera nie tylko produkuje, ale tak jak inne sklepy oferuje szeroką gamę strzelb wyprodukowanych w Europie.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów