czwartek, 3 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościZ Łukiem do Belgii

Autor

Z Łukiem do Belgii

Sąd Najwyższy orzekł, że tego typu polowanie jest zgodne z prawem i obowiązującymi przepisami, dlatego można je legalnie uprawiać!

Zdaniem belgijskich przeciwników polowania łowy z łukiem są nie tylko okrutne, ale także nieskuteczne. Wypisują takie głupoty, że przeciętny czytelnik może dojść do wniosku, że myśliwi aby poprawić swoją skuteczność powinni rzucać kamieniami.

W Belgii polowanie z łuku jest możliwe tylko w francuskojęzycznej Walonii, gdzie prawo nie zabrania używania łuków, ale również żadne rozporządzenie wprost nie mówi, że ten sposób polowania jest legalny, dlatego aktywiści próbowali to zakwestionować.

Reklama

W 2007 roku w sąd pierwszej Instancji orzekł, że polowanie z łuku jest dozwolone, ponieważ nie ma przepisu, który zakazuje takiego polowania! Od tego czasu polowania z łuku stają się coraz bardziej popularne, a przeciwnicy nie ustają w atakach.

Nie chcą zaakceptować sytuacji bardzo liberalnego prawa i braku aktywności z strony władz politycznych, która ich zdaniem ma wprowadzić surowe egzaminy, a nawet znakować łuki dopuszczone do polowania.

Reklama

Tak naprawdę chcą zakazać zabijania dzikich zwierząt, ponieważ ich zdaniem to rozrywka, która prowadzi do cierpienia wrażliwych i świadomych istot.

Tym razem stowarzyszenie łuczników świętuje wielkie zwycięstwo. W końcu ludzie polują z łukami od 60 000 lat i mogą to robić nadal – przynajmniej w Belgi!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Ministra kontra Możdżonek

Mikołaj Dorożała na posiedzeniu podkomisji został sponiewierany przez Marcina Możdżonka. Paulina Hennig-Kloska zdjęła z boiska swojego podsekretarza i osobiście znokautowała prezesa NRŁ.

Niemy zjazd

XXV, a właściwie XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego za nami. Przez dwa dni ponad 260 delegatów siedziało w hotelu i generalnie milczało.

Krajowy Zjazd Delegatów

To miejsce na dyskusję na temat wyzwań, jakie stoją przed myśliwymi w XXI wieku oraz budowania strategii, która obroni łowiectwo.

Fakty i mity o dzikach

Nie możemy zahamować trwającego od kilku dziesięcioleci wzrostu populacji dzików, ponieważ zarządzając tym gatunkiem opieramy się mitach.

Drugi termin – oszukiwanie de...

Znacie to powiedzenie - najpierw stwarzamy problem, a potem go bohatersko rozwiązujemy. Pasuje jak ulał do propozycji Naczelnej Rady Łowieckiej, która chce obniżyć kworum na Walnych Zgromadzeniach Kół.

Debata o ustroju PZŁ

Samorządność coraz bliżej. Podczas sejmowej podkomisji rozgorzała bardzo gorąca dyskusja i do projektu nowelizacji ustawy łowieckiej wróciły narzędzia nadzorcze.