środa, 11 grudnia, 2024
Strona głównaPolowanieRedukcja niedźwiedzi

Autor

Redukcja niedźwiedzi

Wokół odstrzału dużych drapieżników trwa nieprzerwana dyskusja. Organizacje antyłowieckie atakują myśliwych na całym świecie. Żądają zakazania polowań oraz importu trofeów. Szwecja, w której ponad 90 procent społeczeństwa akceptuje łowiectwo – skutecznie odpiera ataki.

Myśliwi mają wsparcie zarówno parlamentarzystów, ale również skutecznie argumentują potrzebę redukcji przed sądami, poprzez które aktywiści wspomnianych organizacji próbują blokować decyzje samorządowców. W pismach procesowych twierdzą, że limity odstrzału na niedźwiedzie są zbyt duże, a samo polowanie jest niezgodne z prawem Unii Europejskiej. Zdaniem przeciwników łowiectwa – niedźwiedzie nie stwarzają problemów i zagrożenia dla ludzi…

W tym sezonie sądy administracyjne nie podzielają tych poglądów. W siedmiu hrabstwach (odpowiednik naszych województw) ruszyły polowania!

Reklama

Na niedźwiedzie w Szwecji można polować od 21 sierpnia do 15 października. W dniu otwarcia sezonu padło 81 z 622 zaplanowanych do odstrzału niedźwiedzi.

Corocznie władze monitorują stan populacji. Pomimo odstrzału w Szwecji niedźwiedzi jest coraz więcej, dlatego zwiększają limity. W zeszłym sezonie można było odstrzelić 501 sztuk.

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Presja wilków na niedźwiedzie

Wszyscy pamiętamy interwencję Kazimierza Nóżki, który „przerwał” atak wilków na młode niedźwiadki. To nagranie doskonale ilustruje tezę, że...

Unia Europejska będzie redukować wi...

W Strasburgu odbyło się 44 posiedzenie stałego komitetu Konwencji Berneńskiej. Na wniosek Unii Europejskiej obniżono status ochrony wilków. To kolejny krok, aby w przyszłości aktywnie zarządzać tym gatunkiem.

Kontrola polowań

We Francji corocznie w czasie polowań zbiorowych dochodzi do ponad 100 wypadków, dlatego „straż łowiecka” od czterech lat prowadzi tam akcję kontroli myśliwych.

Zamach na Lasy Państwowe

Aleksander Jakubowski dyrektor departamentu leśnictwa i łowiectwa z resortu środowiska z pełną premedytacją za pośrednictwem swojego kolegi wrzuca „granat” do Lasów Państwowych.

Myśliwi tym razem wygrali

Zwyciężył zdrowy rozsądek. Myśliwi przebywający na terenach podmokłych NIE mogą być karani za posiadanie amunicji ołowianej.

Dziki – śmiertelne zagrożenie...

Naukowcy z Hiszpanii potwierdzili, że dziki przenoszą wirusowe zapalenie wątroby typu E na mieszkańców Barcelony.