WildMen

Fot Shutterstock

Redukcja niedźwiedzi

W pierwszym dniu polowania padło 81 niedźwiedzi. Do 15 października będzie można odstrzelić 622 szwedzkich niedźwiedzi.
Reklama

Wokół odstrzału dużych drapieżników trwa nieprzerwana dyskusja. Organizacje antyłowieckie atakują myśliwych na całym świecie. Żądają zakazania polowań oraz importu trofeów. Szwecja, w której ponad 90 procent społeczeństwa akceptuje łowiectwo – skutecznie odpiera ataki.

Reklama

Myśliwi mają wsparcie zarówno parlamentarzystów, ale również skutecznie argumentują potrzebę redukcji przed sądami, poprzez które aktywiści wspomnianych organizacji próbują blokować decyzje samorządowców. W pismach procesowych twierdzą, że limity odstrzału na niedźwiedzie są zbyt duże, a samo polowanie jest niezgodne z prawem Unii Europejskiej. Zdaniem przeciwników łowiectwa – niedźwiedzie nie stwarzają problemów i zagrożenia dla ludzi…

W tym sezonie sądy administracyjne nie podzielają tych poglądów. W siedmiu hrabstwach (odpowiednik naszych województw) ruszyły polowania!

Reklama

Na niedźwiedzie w Szwecji można polować od 21 sierpnia do 15 października. W dniu otwarcia sezonu padło 81 z 622 zaplanowanych do odstrzału niedźwiedzi.

Corocznie władze monitorują stan populacji. Pomimo odstrzału w Szwecji niedźwiedzi jest coraz więcej, dlatego zwiększają limity. W zeszłym sezonie można było odstrzelić 501 sztuk.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów