PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Medalowe rogacze w Rumunii

Wspaniałe łowisko i medalowe rogacze to marzenie każdego myśliwego.

Doskonale znany z filmów „Dzicza gorączka” Książę Franz Albrecht – tym razem poluje w rumuńskim łowisku na medalowe rogacze. Film warto obejrzeć nie tylko z powodu fajnych ujęć, profesjonalnego montażu, pięknych krajobrazów, nieudawanych emocji i mocnych rogaczy, ale również jako inspiracja do oszczędzania młodych rogaczy.

Oglądając film widać, że myśliwy jest prowadzony w miejsca, gdzie gospodarze mają zlokalizowane mocne rogacze, co nie jest zaskoczeniem, ale moją uwagę zwrócił fakt całkowitego braku ambon. Młodsi wiekiem myśliwi mogą nie pamiętać, ale w naszym kraju też się tak polowało.

Rumuńskie łowisko bardzo przypomina nasze klimaty i wcale nie dziwi, że takie polowanie podoba się księciu, który w Bawarii oraz Brandenburgii posiada duże majątki. Z rozmów jakie prowadzi z podprowadzającymi widać, że ma wiedzę na temat selekcji populacyjnej, zrównoważonego użytkowania i szeroko rozumianej ochrony przyrody.

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Franz-Albrecht Książę Oettingen-Spielberg – nie tylko promuje etyczne i zrównoważone łowiectwo. Razem ze swoim ojcem kierują fundacją Game Conservancy Deutschland (GCD), która zajmuje się ochroną bioróżnorodności i finansuje projekty badawcze – między innymi wprowadza w Bawarii „banki owadów”.

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów