WildMen

Fot Shutterstock

Doskonały dokument!

Międzynarodowe organizacje myśliwskie podpisały się pod podziękowaniami dla redakcji The Economist za opublikowanie filmu, który obiektywnie przedstawia fakty na temat polowania.
Reklama

Niedawno w Internecie przeczytałem komentarz do kolejnych wynurzeń naszego przeciwnika Jasia Kapeli. Jako myśliwi nie możemy zaakceptować obrażania i oczerniania naszego środowiska.

Reklama

Jakakolwiek dyskusja z wojującymi weganami nie ma jednak sensu. Musimy docierać do społeczeństwa. Czy jesteśmy bezradni? Nie! Jednak niewiele robimy, aby odwrócić negatywne trendy.

Nasi przeciwnicy mają w swoich szeregach gwiazdy, gwiazdeczki i dziennikarzy. Na jedno pstryknięcie palców w wielu miejscach rusza skomasowany atak na łowiectwo. Pisane są teksty w prasie, powstają audycje radiowe, a nawet reportaże telewizyjne.

Reklama

Nasze środowisko ma mocne i przekonywujące argumenty, o których piszemy, ale… Tylko dla naszego środowiska. Nie umiemy pozyskać dla naszej sprawy gwiazd, celebrytów i dziennikarzy. Ten wytyk nie odnosi się nie tylko do naszego kraju!

Jest jednak światełko w tym tunelu. Bardzo się cieszę udostępniając „List otwarty” myśliwskich organizacji i udostępniając film, który jest namacalnym dowodem, że można!

Reklama

LIST OTWARTY

Droga Redakcjo,

W imieniu Europejskiej Federacji Łowiectwa i Ochrony (FACE), Międzynarodowej Rady Ochrony Zwierząt i Dzikiej Przyrody (CIC), Safari Club International (SCI), Conservation Force (CF) oraz Dallas Safari Club (DSC). Dziękujemy The Economist i wyrażamy nasze największe uznanie dla Waszej produkcji opublikowanej 29 maja pt. „Jak polowanie na trofea pomaga chronić dziką przyrodę Afryki” .

Reklama

Współczesne polowania w Afryce są naprawdę źle rozumiane. Co więcej, dezinformacja w mediach może być szkodliwa dla ochrony dzikiej przyrody – zwłaszcza gatunków będących przedmiotem zainteresowania – oraz praw i dobrobytu lokalnych społeczności żyjących obok dzikiej przyrody. Wasz dokument krytycznie odnosi się do niektórych zawiłości polowania, ale obiektywnie przedstawiacie fakty.

Polowanie w Afryce jest ważne: zarówno dla zapewnienia jak największego udziału dzikich siedlisk, czy dla skutecznej ochrony dzikiej przyrody – w tym popularnych gatunków, jak również tych zagrożonych, wspierania społeczności lokalnych w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego poprzez wysokiej jakości mięso, podtrzymania lokalnej gospodarki, oraz ograniczania kłusownictwa poprzez zapewnienie kontroli i finansowania działań na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

Zrównoważone polowania zapewniają, że zdrowe populacje dzikiej przyrody pozostaną dla przyszłych pokoleń, przy jednoczesnym zabezpieczeniu praw, zdrowia i dobrobytu milionów mieszkańców wsi.

Dlatego nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne jest uwzględnienie praw i perspektyw społeczności lokalnych żyjących z dziką przyrodą, a także finansowanie badań naukowych, które pozwalają podejmować dobre decyzje.

Dla niektórych trofea są częścią trwałych wspomnień z doświadczania dzikiej przyrody. Może to być poroże sarny lub pióro słonki. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie jedynym celem myśliwego jest polowanie dla trofeum. Doświadczamy i łączymy się z naturą zdobywając jedzenie, le również podtrzymujemy kulturę i tradycje naszych przodków.

Z poważaniem,

Torbjörn Larsson
Prezes Europejskiej Federacji Łowiectwa i Ochrony (FACE)

George Aman
Przewodniczący Międzynarodowej Rady Ochrony Dzikich Zwierząt i Dzikiej Przyrody (CIC)

W. Laird Hamberlin
Prezes, Safari Club International (SCI)

John J. Jackson III
Prezes, Conservation Force (CF)

Corey Mason
Dyrektor wykonawczy, Dallas Safari Club (DSC)

https://www.youtube.com/watch?v=9y7YFjisSTg&t=930s
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów