sobota, 19 października, 2024
Strona głównaAktualnościKoniec akcji sabotażystów

Autor

Koniec akcji sabotażystów

Wkraczanie na teren prywatny jest obecnie w Anglii jedynie przestępstwem cywilnym. Oznacza to, że policja nie może interweniować w takich sytuacjach. Właściciele gruntów, którzy organizują polowania bardzo często używają siły, aby usunąć intruzów. W obecnym stanie prawnym mogą zostać oskarżeni o popełnienie szeregu przestępstw.

Dzisiaj jeśli dochodzi do zakłócania polowań mogą jedynie wnieść pozew o wkroczenie do sądu cywilnego, co nie skuteczne. Wyroki skazujące zapadają tylko wtedy, gdy doszło do szkód fizycznych lub gdy właściciel gruntu udowodni, że poniósł stratę.

Planowana zmiana prawa ma nadać policji uprawnienia do aresztowania i przejęcia mienia w tym pojazdów intruzów. Przeciwnicy polowań taki pomysł traktują jako represje i próbę zastraszania ze strony myśliwych oraz ich zwolenników. Oskarżają konserwatystów, że chcą ukryć przed opinią publiczną fakt nielegalnych polowań na lisy.

W Europie blokowanie polowań nie można nazwać pokojowymi manifestacjami. Kilka filmów ze spotkań bojówek antymyśliwskich z miłośnikami „pogoni za lisem” oraz myśliwych są bardzo dynamiczne!

https://www.youtube.com/watch?v=jazo1YqaAAQ
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Łowiecka twierdza

Spoglądając na otaczającą nas rzeczywistość musimy postawić pytanie, czy kilkuset myśliwych jest w stanie uratować łowiectwo?

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.