środa, 9 lipca, 2025
Strona głównaAktualnościBezpłatne badanie!

Autor

Bezpłatne badanie!

Na początku sierpnia weszło w życie nowe rozporządzenie ministerstwa rolnictwa, które znacząco podniosło stawki badania. Pierwsze informacje zmroziły myśliwych, ponieważ niektórzy lekarze weterynarii czytając dokument twierdzili, że będziemy płacić za badanie dzika 200 złotych, co oznaczałoby całkowite wstrzymanie odstrzału.

Reklama

Głębsza analiza rozporządzenia i ustawy pozwoliła wysnuć wniosek, że koszt badania wzrośnie tylko 100 procent. Na portalu WildMen wielokrotnie pialiśmy, że Niemcy – którzy mają dużo większe sukcesy w walce z wirusem ASF – aby zmotywować myśliwych do zwiększonego odstrzału w momencie pojawienia się choroby wprowadzili bezpłatne badania na obecność włośnia…

I mamy dobrą wiadomość – ministerstwo rolnictwa przedstawiło w piątek stanowisko, w którym poinformowano, że w przypadku zabrania dzików na użytek własny, a także w przypadku mięsa będącego przedmiotem sprzedaży bezpośredniej – nie ma podstawy do pobrania opłaty za przeprowadzenie badania na obecność włośni!

Reklama

W poniedziałek wszyscy myśliwi – od których pobrano nową stawkę za badanie – mogą się zgłosić do powiatowych lekarzy weterynarii, aby wrócili im bezprawnie pobrane opłaty.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Trzy misie do zabicia

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wykonuje ruchy pozorne. Zezwolenie na zabicie konfliktowych osobników zostało obwarowane formalnościami, które uniemożliwiają eliminację niedźwiedzi.

Macron redukuje wilki

Prezydent Francji nie ma żadnych wątpliwości. „Należy uniemożliwić wilkom kolonizację obszarów, na których są pasterze.”

Niedźwiedź zabił włoskiego motocykl...

Omar Farang Zin 48-letni obywatel Włoch został zabity przez niedźwiedzia w Rumunii. Chciał zrobić sobie zdjęcie…

Śmiertelne upały

Gorące lato może zabić więcej bażantów niż mroźna i śnieżna zima.

Akceptacja i poczucie bezpieczeństw...

Rośnie akceptacja łowiectwa. Społeczeństwo oderwane od natury i nie umiejące posługiwać się bronią obawia się nie tylko zwierzyny.

Rycerze w gumofilcach

Nie potrafimy zdefiniować roli łowiectwa w XXI wieku, a jednocześnie gubimy etos i tożsamość, który budowało wiele pokoleń myśliwych.