piątek, 9 maja, 2025
Strona głównaAktualnościZbawienne polowanie

Autor

Zbawienne polowanie

Wielu myśliwych po opublikowaniu fotografii z upolowaną zwierzyną spotyka się z falą hejtu ze strony wojujących wegan. Tymczasem światowe organizacje zajmujące się ochroną przyrody oraz przywracaniem bioróżnorodności wprost piszą, jak ważną rolę spełnia łowiectwo.

Reklama

Dochody, które generują polowania zapewniają ochronę dzikiej przyrody i środki do życia dla miejscowej ludności. To stanowisko Światowej Rada ds. Różnorodności Biologicznej (IPBES), która opublikowała swój raport na temat zrównoważonego użytkowania dzikich gatunków, które ma miejsce wtedy, gdy zachowana jest bioróżnorodność i funkcjonowanie ekosystemu.

Międzynarodowa Rada Łowiecka (CIC) z zadowoleniem przyjmuje raport IPBES, ponieważ pokazuje zaangażowanie myśliwych w ochronę przyrody, a łowiectwo ukazuje jako zrównoważone użytkowanie. CIC od wielu lat walczy z przeciwnikami łowiectwa i przekonuje, że ludzie mają prawo do korzystania z zasobów przyrodniczych w sposób zrównoważony i nie ma to negatywnego wpływu na przyrodę!

Reklama

Licencje na polowanie i dzierżawa łowisk jest ważnym źródłem dochodów, które pozwalają chronić przyrodę i dają równocześnie lokalnej ludności pracę. Wielu naszych przeciwników opowiada o polowaniu jako zabawie i z pełną premedytacją przemilcza fakt, że tusze odstrzelonej zwierzyny przyczyniają się do bezpieczeństwa żywnościowego wielu ludzi mieszkających w Afryce.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) również uważa, że łowiectwo okazało się kluczowym elementem dla ochrony siedlisk poprzez zachęcanie lokalnych społeczności do ochrony gatunków, na które polują myśliwi.

Reklama

CIC jako jedna z wiodących organizacji zajmujących się ochroną przyrody poprzez zrównoważone użytkowanie wspiera i nagłaśnia inicjatywy myśliwych, które przynoszą korzyści dzikiej przyrodzie, siedliskom, a tym samym zapewniają pracę i pożywienie dla ludzi. Międzynarodowa Rada Łowiecka oczekuje, że raport IPBES dotyczący zrównoważonego użytkowania dzikich gatunków, będzie wykorzystany do tworzenia globalnych ram bioróżnorodności, które mają zostać przyjęte w tym roku w Kanadzie na XV posiedzeniu Konwencji o różnorodności biologicznej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zamknięcie farmy wiatrowej

Sąd nakazał natychmiastowe zamknięcie farmy wiatrowej w południowej Francji. Powodem była śmierć około 300 ptaków drapieżnych.

Zorganizowana grupa kłusowników

W największym procesie o kłusownictwo w Finlandii skazano 26 myśliwych.

Podsumowanie kadencji

Pięć lat łamania prawa, trwonienia naszych składek i ciągłego oczerniania Naczelnej Rady Łowieckiej - tak można podsumować kadencję 2018 - 2023.

9000 niedźwiedzi do redukcji

Rząd Rumunii będzie wnioskował o zmianę statusu ochrony dla niedźwiedzi. Chce zredukować populację tego gatunku, aby chronić swoich obywateli.

Dorożała w kapeluszu

Podsekretarz Dorożała kolejny raz kompromituje resort środowiska publikując żenujący film, którym udowadnia, że nie ma już nic do powiedzenia.

HUNT EXPO w Krakowie

Czwarta edycja targów łowieckich HUNT EXPO w Krakowie była doskonałą okazją do spotkania i osobistego dotknięcia nowości.