piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaNaturaPolowanie i przyroda

Autor

Polowanie i przyroda

Głównym zadaniem projektu edukacyjnego „Polowanie i przyroda”, jaki prowadzą hiszpańscy myśliwi – w szkołach podstawowych – jest przybliżenie znaczenia ochrony przyrody i umożliwienie rzeczywistego kontaktu ze środowiskiem naturalnym.

Reklama

Inicjatywa jest częścią większego projektu promocji i rozwoju sportu oraz aktywności fizycznej w hiszpańskich szkołach. Myśliwi zapraszają do swoich placówek edukacyjnych poszczególne szkoły i przez trzy godziny prowadzą zajęcia z uczniami.

W tym czasie dzieci uczestniczą w warsztatach gdzie poznają na filmach jak wyglądają ich rodzime gatunki, ale również tropy i odgłosy. Zajęcia na świeżym powietrzu to pokaz układania psów myśliwskich, przygotowania dziczyzny, którą potem jest ich posiłkiem i wreszcie sztuki kamuflażu, którą przybliżają łucznicy prowadzący na zakończenie konkurs strzelecki.

Reklama

Federacja myśliwych koncentruje się na przekazaniu wartości obecnego łowiectwa, które z jednej strony korzysta z zasobów naturalnych, ale drugiej nie zapomina o poszanowaniu środowiska i trosce o chronione gatunki.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.

Lasy społeczne – co się kryje...

Wygląda na to, że przy biernej postawie leśników, Dorożała i reszta naszej zielonej bolszewi, pod pięknie brzmiącym hasłem „przywracamy lasy społeczeństwu”, zamierza zniszczyć polskie lasy.

„Ożywić Pola” – szkoła w natu...

Fundamentem akceptacji dla łowiectwa jest edukacja dzieci i młodzieży, co doskonale rozumieją Brytyjczycy…

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.