WildMen

Fot Asker Ibne Firoz

Konkurs fotograficzny CIC

Międzynarodowa Rada Łowiectwa i Ochrony Zwierzyny (CIC) ogłosiła zwycięzców Wildlife Photo 2022!

Tegoroczny konkurs odbył się w ramach wsparcia „Dekady Odbudowy Ekosystemów ONZ” pod hasłem „Łowiectwo dla odbudowy ”. Uczestnicy mieli za zadanie nadesłać zdjęcia związane z odtwarzaniem populacji i siedlisk dzikich zwierząt. Wybrana przez jury fotografie zostały zaprezentowane na Zgromadzeniu Ogólnym w Rydze, gdzie uczestnicy oceniali prace.

Najwięcej głosów otrzymało zdjęcie tygrysa bengalskiego zrobione przez Asker Ibne Firoz. Rzadki tygrys został sfotografowany w Sundarbans w Bangladeszu, gdzie odbudowano populację dzięki zwalczaniu kłusownictwa.

Na drugim miejscu znalazł się András Gindenburg, który przesłał zdjęcie zająca europejskiego z węgierskiego okręgu Fejér. Populacja zająca wzrosła na Węgrzech o 25 procent w ciągu ostatnich pięciu lat dzięki projektom, które skupiły się na poprawie siedlisk.

Trzecie miejsce otrzymał Raffi Ryan Akbar za zdjęcie orangutana zrobione we wschodnim Kalimantanie w Indonezji. Przedstawia pracę Bornean Orangutan Rescue Alliance (BORA). Organizacja zajmuje się rehabilitacją i wypuszczaniem na wolność orangutanów, które zostały uratowane z nielegalnych operacji handlu dzikimi zwierzętami.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów