sobota, 19 lipca, 2025
Strona głównaNaturaKonkurs fotograficzny CIC

Autor

Konkurs fotograficzny CIC

Tegoroczny konkurs odbył się w ramach wsparcia „Dekady Odbudowy Ekosystemów ONZ” pod hasłem „Łowiectwo dla odbudowy ”. Uczestnicy mieli za zadanie nadesłać zdjęcia związane z odtwarzaniem populacji i siedlisk dzikich zwierząt. Wybrana przez jury fotografie zostały zaprezentowane na Zgromadzeniu Ogólnym w Rydze, gdzie uczestnicy oceniali prace.

Najwięcej głosów otrzymało zdjęcie tygrysa bengalskiego zrobione przez Asker Ibne Firoz. Rzadki tygrys został sfotografowany w Sundarbans w Bangladeszu, gdzie odbudowano populację dzięki zwalczaniu kłusownictwa.

Na drugim miejscu znalazł się András Gindenburg, który przesłał zdjęcie zająca europejskiego z węgierskiego okręgu Fejér. Populacja zająca wzrosła na Węgrzech o 25 procent w ciągu ostatnich pięciu lat dzięki projektom, które skupiły się na poprawie siedlisk.

Trzecie miejsce otrzymał Raffi Ryan Akbar za zdjęcie orangutana zrobione we wschodnim Kalimantanie w Indonezji. Przedstawia pracę Bornean Orangutan Rescue Alliance (BORA). Organizacja zajmuje się rehabilitacją i wypuszczaniem na wolność orangutanów, które zostały uratowane z nielegalnych operacji handlu dzikimi zwierzętami.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Konfliktowe niedźwiedzie

Seria ataków niedźwiedzi w Japonii. Zaginął myśliwy - rząd ogłasza stan wyjątkowy.

Jubileusz Deerhunter

Polowanie od ponad 100 lat jest pasją rodziny Engel. W 1985 roku Carl Engel postanowił produkować ubrania nie tylko dla siebie. Tak powstała duńska marka Deerhunter, która obchodzi w tym roku swoje 40-lecie.

Niedźwiedzie do Zakopanego

Wszyscy krytykują podsekretarza Dorożałę za idiotyczny pomysł przenoszenia bieszczadzkich niedźwiedzi do Zakopanego.

Myśliwska patologia w sieci

Chamstwo, prostactwo i wulgaryzmy. Każdego dnia budujemy negatywny obraz myśliwego w mediach społecznościowych.

Wilki w parlamencie

Czwarty raz problem wilków była tematem, nad którym debatowała sejmowa komisja środowiska. Obrońcy wilków byli doskonale przygotowani, a myśliwi zostali popisowo „rozstrzelani”.

36 000 wypadków drogowych

W 2024 roku sarny i dziki były przyczyną ponad 36 000 wypadków drogowych, w których zginęło 8 osób, a 549 zostało rannych.