środa, 23 października, 2024
Strona głównaNaturaKonkurs fotograficzny CIC

Autor

Konkurs fotograficzny CIC

Tegoroczny konkurs odbył się w ramach wsparcia „Dekady Odbudowy Ekosystemów ONZ” pod hasłem „Łowiectwo dla odbudowy ”. Uczestnicy mieli za zadanie nadesłać zdjęcia związane z odtwarzaniem populacji i siedlisk dzikich zwierząt. Wybrana przez jury fotografie zostały zaprezentowane na Zgromadzeniu Ogólnym w Rydze, gdzie uczestnicy oceniali prace.

Najwięcej głosów otrzymało zdjęcie tygrysa bengalskiego zrobione przez Asker Ibne Firoz. Rzadki tygrys został sfotografowany w Sundarbans w Bangladeszu, gdzie odbudowano populację dzięki zwalczaniu kłusownictwa.

Na drugim miejscu znalazł się András Gindenburg, który przesłał zdjęcie zająca europejskiego z węgierskiego okręgu Fejér. Populacja zająca wzrosła na Węgrzech o 25 procent w ciągu ostatnich pięciu lat dzięki projektom, które skupiły się na poprawie siedlisk.

Trzecie miejsce otrzymał Raffi Ryan Akbar za zdjęcie orangutana zrobione we wschodnim Kalimantanie w Indonezji. Przedstawia pracę Bornean Orangutan Rescue Alliance (BORA). Organizacja zajmuje się rehabilitacją i wypuszczaniem na wolność orangutanów, które zostały uratowane z nielegalnych operacji handlu dzikimi zwierzętami.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Gigantyczna manipulacja

Podsekretarz Dorożała zamiast „reformowania” łowiectwa powinien kupić różową farbę i przemalować Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Łowiecka twierdza

Spoglądając na otaczającą nas rzeczywistość musimy postawić pytanie, czy kilkuset myśliwych jest w stanie uratować łowiectwo?

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.