PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Beretta
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Prawo do obrony

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych potwierdził prawo do noszenia broni palnej w miejscach publicznych.

W USA od kilku dziesięcioleci trwa debata na temat ograniczenia prawa do posiadania broni przez obywateli. Politycy – niezależnie od kontynentu – po każdej strzelaninie lub ataku terrorystycznym wygłaszają płomienne przemówienia i jako rozwiązanie problemu próbują rozbrajać społeczeństwo…

Stan Nowy York uchwalił prawo, w którym obywatele, aby nosić broń w miejscach publicznych musieli udowodnić „specjalną potrzebę”. Sprawa trafiła przed oblicze Sądu Najwyższego, który 23 czerwca 2022 roku obalił nowojorskie prawo: „Konstytucyjne prawo do publicznego noszenia broni w samoobronie nie jest ‘prawem drugiej kategorii’” – napisał sędzia Clarence Thomas.

Sentencja jest wyjątkowo czytelna. Druga poprawka, która weszła w życie 15 grudnia 1791 roku do Konstytucji Stanów Zjednoczonych gwarantuje obywatelom prawo do posiadania i noszenia broni, a konstytucyjne prawa nie mogą być w żaden sposób ograniczane przez prawo stanowe, a takim był wymógł „specjalnej potrzeby”.

Zdaniem sędziów druga poprawka nie znika, gdy obywatel wychodzi z domu. „Nie znamy żadnego innego prawa konstytucyjnego, z którego obywatel może skorzystać tylko po wykazaniu urzędnikom państwowym jakiejś specjalnej potrzeby”.

Orzeczenie rozszerzyło wcześniejsze interpretacje drugiej poprawki „do posiadania i noszenia broni” i powinno być istotną przeszkodą dla przyszłych środków „kontroli broni”, czyli absurdalnych ograniczeń prawnych, które nie maja żadnego wpływu na przestępców, terrorystów i wariatów.

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że jest głęboko rozczarowany orzeczeniem sprzecznym ze zdrowym rozsądkiem, a politycy z jego partii określają decyzję Sądu Najwyższego jako oburzającą…

Parlamenty zazwyczaj uchwalają nowe ograniczenia na fali emocji, ignorując najważniejszy fakt, że utrudniają życie przestrzegającym prawa obywatelom. Politycy zapominają w tych chwilach, że przestępców, terrorystów i szaleńców – którzy planują masowe mordy – nie dotyczą te regulacje.

Każdy myśliwy i strzelec sportowy musi wszystkim powtarzać, że głównym problemem zawsze była i jest nielegalna broń!

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów