WildMen

Fot profil FB Kristie Ennis

Wysokogórskie marzenie

Kristie była żołnierzem, jej helikopter rozbił się w Afganistanie. Straciła lewą nogę, ale postanowiła pokazać całemu światu, że jest prawdziwym wojownikiem.
Reklama

Osiem lat temu Kristie Ennis cudem przeżyła katastrofę helikoptera w prowincji Helmand w Afganistanie. Miała obrażenia mózgu, rdzenia kręgowego i twarzy, a także poważne uszkodzenia ramion i lewej nogi. Lekarze byli zmuszeni amputować jej nogę poniżej kolana, a miesiąc później z powodu infekcji również kolano.

Reklama

Przed wypadkiem Kristie prowadziła bardzo aktywne życie i uprawiała różne sporty.

-Bałam się, że już nigdy nie będę mogła uprawiać swoich ulubionych hobby. Kiedy straciłem kolano, moją pierwszą myślą było: nie będę mogła jeździć na snowboardzie, nie będę mogła biegać ani pływać – powiedziała w wywiadzie dla magazynu ESPN, gdzie była gwiazdą z okładki.

Reklama
Niesamowita Kristie Ennis

Nie poddała się i po długim okresie rehabilitacji zdobyła Kilimandżaro, stając się pierwszą kobietą po amputacji powyżej kolana, która dotarła na szczyt tej góry. Intensywnie trenowała, aby zakwalifikować się do paraolimpijskiej drużyny snowboardowej Stanów Zjednoczonych i startować w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich.

Chciała pokazać całemu światu, że przezwycięży wszelkie trudności i będzie najlepsza. Zdecydowała się zaistnieć w sieciach społecznościowych jako prawdziwy wojownik „dla każdego, kto może znaleźć inspirację w tym, co robię”. Jej konto na Instagramie ma blisko sto tysięcy obserwujących. Publikuje tam zdjęcia ze swoich wyzwań i polowań.

Reklama

Wróciła do domu żywa, ale wielu żołnierzy zginęło. Żyje, oddycha, i chodzi, by ich uhonorować. Nie robi tego już dla siebie, ale dla wszystkich, którzy obserwują, jej niesamowite sukcesy.

Kristie Ennis poluje a swoje sukcesy opisuje bardzo emocjonalnie

Jednym z nich było polowanie na nieuchwytną owcę jukońską. W towarzystwie i asyście czterech przyjaciół zrealizowała swoje wielkie marzenie i została prawdziwym myśliwym.

Reklama

Sami musicie obejrzeć film, który powstał podczas tej wyprawy, ponieważ trudno znaleźć słowa opisujące to wydarzenie.

Pierwsza część
Druga część
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów