WildMen

Fot profil FB Kristie Ennis

Wysokogórskie marzenie

Kristie była żołnierzem, jej helikopter rozbił się w Afganistanie. Straciła lewą nogę, ale postanowiła pokazać całemu światu, że jest prawdziwym wojownikiem.

Osiem lat temu Kristie Ennis cudem przeżyła katastrofę helikoptera w prowincji Helmand w Afganistanie. Miała obrażenia mózgu, rdzenia kręgowego i twarzy, a także poważne uszkodzenia ramion i lewej nogi. Lekarze byli zmuszeni amputować jej nogę poniżej kolana, a miesiąc później z powodu infekcji również kolano.

Przed wypadkiem Kristie prowadziła bardzo aktywne życie i uprawiała różne sporty.

-Bałam się, że już nigdy nie będę mogła uprawiać swoich ulubionych hobby. Kiedy straciłem kolano, moją pierwszą myślą było: nie będę mogła jeździć na snowboardzie, nie będę mogła biegać ani pływać – powiedziała w wywiadzie dla magazynu ESPN, gdzie była gwiazdą z okładki.

Niesamowita Kristie Ennis

Nie poddała się i po długim okresie rehabilitacji zdobyła Kilimandżaro, stając się pierwszą kobietą po amputacji powyżej kolana, która dotarła na szczyt tej góry. Intensywnie trenowała, aby zakwalifikować się do paraolimpijskiej drużyny snowboardowej Stanów Zjednoczonych i startować w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich.

Chciała pokazać całemu światu, że przezwycięży wszelkie trudności i będzie najlepsza. Zdecydowała się zaistnieć w sieciach społecznościowych jako prawdziwy wojownik „dla każdego, kto może znaleźć inspirację w tym, co robię”. Jej konto na Instagramie ma blisko sto tysięcy obserwujących. Publikuje tam zdjęcia ze swoich wyzwań i polowań.

Wróciła do domu żywa, ale wielu żołnierzy zginęło. Żyje, oddycha, i chodzi, by ich uhonorować. Nie robi tego już dla siebie, ale dla wszystkich, którzy obserwują, jej niesamowite sukcesy.

Kristie Ennis poluje a swoje sukcesy opisuje bardzo emocjonalnie

Jednym z nich było polowanie na nieuchwytną owcę jukońską. W towarzystwie i asyście czterech przyjaciół zrealizowała swoje wielkie marzenie i została prawdziwym myśliwym.

Sami musicie obejrzeć film, który powstał podczas tej wyprawy, ponieważ trudno znaleźć słowa opisujące to wydarzenie.

Pierwsza część
Druga część

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów