PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot profil FB Kristie Ennis
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Wysokogórskie marzenie

Kristie była żołnierzem, jej helikopter rozbił się w Afganistanie. Straciła lewą nogę, ale postanowiła pokazać całemu światu, że jest prawdziwym wojownikiem.

Osiem lat temu Kristie Ennis cudem przeżyła katastrofę helikoptera w prowincji Helmand w Afganistanie. Miała obrażenia mózgu, rdzenia kręgowego i twarzy, a także poważne uszkodzenia ramion i lewej nogi. Lekarze byli zmuszeni amputować jej nogę poniżej kolana, a miesiąc później z powodu infekcji również kolano.

Przed wypadkiem Kristie prowadziła bardzo aktywne życie i uprawiała różne sporty.

-Bałam się, że już nigdy nie będę mogła uprawiać swoich ulubionych hobby. Kiedy straciłem kolano, moją pierwszą myślą było: nie będę mogła jeździć na snowboardzie, nie będę mogła biegać ani pływać – powiedziała w wywiadzie dla magazynu ESPN, gdzie była gwiazdą z okładki.

Niesamowita Kristie Ennis

Nie poddała się i po długim okresie rehabilitacji zdobyła Kilimandżaro, stając się pierwszą kobietą po amputacji powyżej kolana, która dotarła na szczyt tej góry. Intensywnie trenowała, aby zakwalifikować się do paraolimpijskiej drużyny snowboardowej Stanów Zjednoczonych i startować w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich.

Chciała pokazać całemu światu, że przezwycięży wszelkie trudności i będzie najlepsza. Zdecydowała się zaistnieć w sieciach społecznościowych jako prawdziwy wojownik „dla każdego, kto może znaleźć inspirację w tym, co robię”. Jej konto na Instagramie ma blisko sto tysięcy obserwujących. Publikuje tam zdjęcia ze swoich wyzwań i polowań.

Wróciła do domu żywa, ale wielu żołnierzy zginęło. Żyje, oddycha, i chodzi, by ich uhonorować. Nie robi tego już dla siebie, ale dla wszystkich, którzy obserwują, jej niesamowite sukcesy.

Kristie Ennis poluje a swoje sukcesy opisuje bardzo emocjonalnie

Jednym z nich było polowanie na nieuchwytną owcę jukońską. W towarzystwie i asyście czterech przyjaciół zrealizowała swoje wielkie marzenie i została prawdziwym myśliwym.

Sami musicie obejrzeć film, który powstał podczas tej wyprawy, ponieważ trudno znaleźć słowa opisujące to wydarzenie.

Pierwsza część
Druga część

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów