środa, 23 października, 2024

Autor

Senat za ustawą

Gdyby Senat wprowadził do ustawy choćby jeden „przecinek” w całym kraju myśliwi nie mogliby polować od 1 kwietnia. Posłowie obozu rządzącego w ostatniej chwili złożyli propozycję przesunięcia wydzierżawiania obwodów.

Cztery sejmiki przez trzy lata nie zdążyło przygotować stosownych uchwał. Senatorowie mieli świadomość, że mija termin i dotychczasowe umowy dzierżawne przestaną obowiązywać.

Teraz czekamy na podpis Prezydenta, który ma 21 dni na podpisanie ustawy, ale w tej sytuacji wszyscy liczą, że nie będzie się długo zastanawiał. Jeśli nowelizacja nie zostanie opublikowana do 1 kwietnia wszystkie umowy dzierżawne stracą moc i zapanuje chaos.

Z racji tego, że zwierzyna w stanie wolnym jest własnością skarbu państwa to administracja rządowa musiałaby szacować i wypłacać odszkodowania łowieckie. Za ustawą głosowało 77 Senatorów!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czas przywrócić Okręgowe Rady Łowie...

Wystarczyły dwa ruchy w ustawie i Polski Związek Łowiecki stał się ewenementem na skalę światową. Członkowie ze swoich składek utrzymują pracowników organizacji, których mianuje organ państwa.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.