Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej razem łowczym krajowym nagrali oświadczenie na temat propozycji zmian w przepisach dotyczących łowiectwa jakie zaprezentował w mediach minister Mikołaj Dorożała.
Wywiad, ministra dla Polskiej Agencji Prasowej wywołał wśród myśliwych wielkie oburzenie. Propozycje ewentualnych zmian nie były konsultowane z władzami Polskiego Związku Łowieckiego.
Wspólne oświadczenie
Tym razem stanowisko PZŁ jest jasne i czytelne. Nie akceptujemy skracania listy gatunków łownych oraz wprowadzania kolejnych zakazów. Bez wątpienia nową jakością jest również wspólne wystąpienie prezesa NRŁ Marcina Moźdźonka i łowczego krajowego Eugeniusza Grzeszczaka.
Większość myśliwych ma świadomość, że tylko zjednoczeni możemy odpierać ataki ze strony organizacji antyłowieckich, które wpadły w panikę i wytoczyły armaty w postaci kłamliwych tekstów i reportaży w Gazecie Wyborczej i TVN. Ewidentnie nie mają innych pomysłów, widząc we władzach naszego związku znanego sportowca i doświadczonego polityka.
Po pięciu latach dewastowania związku przez partyjnych nominatów Solidarnej Polski, to znacząca zmiana. Dla wielu myśliwych zaskoczeniem jest nie tylko współdziałanie Zarządu Głównego PZŁ z Naczelną Radą Łowiecką, ale również oświadczenie Eugeniusza Grzeszczaka, że będzie pracował społecznie!
Spotkanie w ministerstwie
Nie akceptujemy manipulacji, jaką stosują nasi przeciwnicy, ale zawsze jesteśmy otwarci na dialog i merytoryczną dyskusję. W odpowiedzi na medialną zapowiedź zmian w przepisach dotyczących łowiectwa władze związku poprosiły o spotkanie z ministrem Mikołajem Dorożałą.
Prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej oraz członkowie Zarządu Głównego PZŁ przybyli wczoraj do Ministerstwa Środowiska i Klimatu w towarzystwie naukowców zajmujących się zawodowo łowiectwem i ochroną przyrody. Nasi przedstawiciele zaprezentowali stanowisko myśliwych oraz merytoryczną argumentację do wcześniejszych propozycji ministra.
Ministerialny zespół
Byliśmy i jesteśmy za przywróceniem okresu ochronnego dla loch. Nad pozostałymi propozycji ministerstwa pochyli się specjalny zespół, którego zadaniem będzie wypracowanie racjonalnych rozwiązań.
Myśliwych w tym zespole będzie reprezentowała między innymi komisja naukowa Naczelnej Rady Łowieckiej pod przewodnictwem prof. Dariusza Gwiazdowicza. Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się 14 lutego, w którym swój udział zapowiedzieli przedstawiciele antyłowieckiej koalicji „Niech Żyją”.
Trudno oczekiwać, że w dniu zakochanych coś zaiskrzy i weganie nas pokochają. Pozostaje mieć nadzieję, że merytoryczne argumenty wybitnych naukowców trafią do ministra…
Oświadczenie prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej i łowczego krajowego BĄDŹMY SILNI RAZEM!