piątek, 4 lipca, 2025
Strona głównaAktualnościRazem dla myśliwych

Autor

Razem dla myśliwych

Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej razem łowczym krajowym nagrali oświadczenie na temat propozycji zmian w przepisach dotyczących łowiectwa jakie zaprezentował w mediach minister Mikołaj Dorożała.

Wywiad, ministra dla Polskiej Agencji Prasowej wywołał wśród myśliwych wielkie oburzenie. Propozycje ewentualnych zmian nie były konsultowane z władzami Polskiego Związku Łowieckiego.

Reklama

Wspólne oświadczenie

Tym razem stanowisko PZŁ jest jasne i czytelne. Nie akceptujemy skracania listy gatunków łownych oraz wprowadzania kolejnych zakazów. Bez wątpienia nową jakością jest również wspólne wystąpienie prezesa NRŁ Marcina Moźdźonka i łowczego krajowego Eugeniusza Grzeszczaka.

Większość myśliwych ma świadomość, że tylko zjednoczeni możemy odpierać ataki ze strony organizacji antyłowieckich, które wpadły w panikę i wytoczyły armaty w postaci kłamliwych tekstów i reportaży w Gazecie Wyborczej i TVN. Ewidentnie nie mają innych pomysłów, widząc we władzach naszego związku znanego sportowca i doświadczonego polityka.

Reklama

Po pięciu latach dewastowania związku przez partyjnych nominatów Solidarnej Polski, to znacząca zmiana. Dla wielu myśliwych zaskoczeniem jest nie tylko współdziałanie Zarządu Głównego PZŁ z Naczelną Radą Łowiecką, ale również oświadczenie Eugeniusza Grzeszczaka, że będzie pracował społecznie!

Spotkanie w ministerstwie

Nie akceptujemy manipulacji, jaką stosują nasi przeciwnicy, ale zawsze jesteśmy otwarci na dialog i merytoryczną dyskusję. W odpowiedzi na medialną zapowiedź zmian w przepisach dotyczących łowiectwa władze związku poprosiły o spotkanie z ministrem Mikołajem Dorożałą.

Reklama

Prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej oraz członkowie Zarządu Głównego PZŁ przybyli wczoraj do Ministerstwa Środowiska i Klimatu w towarzystwie naukowców zajmujących się zawodowo łowiectwem i ochroną przyrody. Nasi przedstawiciele zaprezentowali stanowisko myśliwych oraz merytoryczną argumentację do wcześniejszych propozycji ministra.

Ministerialny zespół

Byliśmy i jesteśmy za przywróceniem okresu ochronnego dla loch. Nad pozostałymi propozycji ministerstwa pochyli się specjalny zespół, którego zadaniem będzie wypracowanie racjonalnych rozwiązań.

Myśliwych w tym zespole będzie reprezentowała między innymi komisja naukowa Naczelnej Rady Łowieckiej pod przewodnictwem prof. Dariusza Gwiazdowicza. Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się 14 lutego, w którym swój udział zapowiedzieli przedstawiciele antyłowieckiej koalicji „Niech Żyją”.

Trudno oczekiwać, że w dniu zakochanych coś zaiskrzy i weganie nas pokochają. Pozostaje mieć nadzieję, że merytoryczne argumenty wybitnych naukowców trafią do ministra…

Oświadczenie prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej i łowczego krajowego BĄDŹMY SILNI RAZEM!

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Myśliwy u lekarza

Prezydent Czech podpisał poprawkę do ustawy o broni palnej. Teraz lekarze będą musieli sprawdzać, czy ich pacjenci mają pozwolenie na broń....

Paraliż amerykańskiego modelu łowie...

Strategia przeciwników polowania ma na celu masowe przejmowanie licencji na odstrzał, co może całkowicie sparaliżować tegoroczne polowania na niedźwiedzie.

ASF atakuje! Czy Niemcy opanują wir...

Niemcy oficjalne potwierdziły, że afrykański pomór świń (ASF) dotarł do Nadrenii Północnej-Westfalii! W pobliżu miejscowości Kirchhundem myśliwy znalazł padłego dzika, u którego wykryto obecność niebezpiecznego wirusa. Służby weterynaryjne zarządziły przeszukanie terenu i dzięki wykorzystaniu specjalnie wyszkolonych psów tropiących znaleziono kolejne padłe dziki.

Bambinizm jak dżuma

Celem przeciwników łowiectwa jest zarabianie pieniędzy. Jednym z najnowszych pomysłów na wyciąganie kasy jest łączenie bambinizmu z tęczą.

Prokuratura umorzyła dochodzenie

W marcu 2023 roku stacja TVN wyemitowała reportaż „Król kłusowników”- Prokuratura w Płońsku po dwóch latach umorzyła dochodzenie.

Dzień Dziecka na zamku Korzkiew

Myśliwi z wielkim zaangażowaniem organizują pikniki dla dzieci. Niestety nawet taka aktywność mobilizuje przeciwników polowania do ataków.