piątek, 18 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościRadary antykolizyjne

Autor

Radary antykolizyjne

Francuskie media podały informację, że miał miejsce tragiczny wypadek. Mężczyzna jechał w nocy na motocyklu i nieoczekiwanie dzik przeciął mu drogę. Stracił panowanie nad motorem i poniósł śmierć na miejscu.

Reklama

Dziki na drogach to coraz większy problem. Rocznie we Francji dochodzi do 40 tysięcy kolizji. Jednak jadąc samochodem przez Europę statystycznie najczęściej będą nam zagrażać sarny i jelenie. W samych tylko Niemczech rocznie dochodzi do 233 tysięcy wypadków!

Poszczególne kraje pracują nad różnymi technologiami, które mają ograniczyć coraz większe zagrożenie, nie tylko na drogach, ale również kolei. We wspomnianej Francji testowany jest najnowszy pomysł „radar antykolizyjny”.

Reklama

Jest to w rzeczywistości sieć kamer termowizyjnych instalowanych, co 500 m po obu stronach drogi. System wykrywa ciepło wydzielane przez zwierzęta i uruchamia świetlny znak, który ostrzega kierowców.

Miejsce do testów zostało wybrane nie przypadkowo. Kamery rozstawiono w pobliżu miejscowości Seugy. W ciągu ostatnich 5 lat doszło tam do 40 kolizji z dzikimi zwierzętami. Czy użycie radarów jest opłacalne? Koszty nie są małe, ale zdrowie i życie ludzi jest przecież bezcenne!

Reklama

W naszym kraju rozstawia się zwykłe znaki i mam przeczucie, że antykolizyjne systemy będą przegrywać z radarami prędkości, na których zarobek jest bardzo wymierny.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.

350 niedźwiedzi do odstrzału

Nasi sąsiedzi odstrzelą 350 niedźwiedzi i wprowadzają stan wyjątkowy po znalezieniu szczątków mężczyzny, którego zabił i zjadł niedźwiedź.