PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Rafał Łapiński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Dzika sprawiedliwość

Największy związek myśliwych w Anglii BASC wyasygnował milion funtów na walkę z organizacjami, które atakują łowiectwo i strzelectwo.

System licencjonowania broni na wyspach jest bardzo rygorystyczny, ale pomimo wielu trudności w ostatnim roku, strzelectwo przyciągało mnóstwo Anglików. Daje do myślenia fakt, że dziewięćdziesiąt siedem procent nowych wniosków o wydanie certyfikatów na broń palną zyskało akceptację władz.

Nikogo nie powinno dziwić, że na terenach wiejskich jest najwięcej broni. Brytyjczycy średnio posiadają prawie cztery jednostki! Największa organizacja BASC – która skupia obecnie 150 tysięcy członków – informuje, że więcej jest również kobiet. Tylko w 2019 roku odnotowali wzrost o 12 procent i będzie ich coraz więcej. Statystyki MSW dowodzą, że kobiety bardzo poważnie traktują strzelanie i chętnie kupują broń. W tym przyroście niewątpliwie pomagają producenci, którzy wypuszczają nowe produkty przeznaczone dla dian.

Popularność strzelectwa jest również wynikiem akceptacji obecnego rządu, który wspiera uprawianie sportów na świeżym powietrzu. Szczególnie teraz w odpowiedzi na pandemię COVID 19.

Wzrost liczby myśliwych i strzelców budzi oczywiście miejskie demony. Jest coraz więcej różnych organizacji, które walczą wszelkimi dostępnymi metodami. Dlatego BASC postanowił wyasygnować 1 000 000 funtów, aby umożliwić skuteczną obronę prawną. Prezes BASC Eoghan Cameron ogłosił, że nadszedł czas, aby pokazać zęby i trochę mięśni.

„Chcemy rozwiązywać problemy poprzez współpracę i konsultacje, ale w przypadku organizacji Wild Justice (Dzika sprawiedliwość) przekonaliśmy się, że wykorzystują nasz system prawny jako narzędzie do prowadzenia wojny z naszym środowiskiem. Czują się coraz silniejsi, ponieważ mają więcej środków ze zbiorek społecznych. Nie powinni mieć żadnych złudzeń. Będziemy z nimi walczyć!”

Stworzony fundusz – pierwszy tego rodzaju – jest częścią nowej strategii brytyjskiego związku, która będzie skupiać się na promowaniu, ochronie strzelectwa, społeczności myśliwych, ale również terenów wiejskich!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów