piątek, 18 października, 2024

Autor

Konkurs CIC 2024

Międzynarodowa Rada Łowiectwa i Ochrony Zwierzyny (CIC) zaprasza do wzięcia udziału w konkursie skierowanym do młodych naukowców.

Celem konkursu z jednej strony jest promocja podejścia do ochrony przyrody wynikającego z danych naukowych, a z drugiej wspieranie naukowców, których projekty przyczyniają się do zrównoważonego użytkowania dzikiej przyrody z korzyścią dla dziedzictwa naturalnego.

W konkursie mogą brać udział studenci studiów licencjackich, magisterskich lub doktoranckich – poniżej 35 roku życia – którzy prześlą streszczenie swojego projektu badawczego, przedstawią cel, metody oraz wnioski z projektu na temat zrównoważonego łowiectwa.

Praca w języku angielskim nie może przekraczać 3600 znaków i poruszać powinna jeden lub każdy z trzech głównych filarów zrównoważonego korzystania z przyrody: ekonomiczny, społeczno-kulturowy lub ekologiczny

Nagrodą główną jest udział w walnym zgromadzeniu CIC w Lizbonie w dniach 18-21 kwietnia 2024 r. Zwycięzca oprócz nagrody (750 euro) będzie brał udział w wszystkich wydarzeniach towarzyszących walnemu zgromadzeniu, czyli licznych panelach dyskusyjnych, spotkaniach, oraz oficjalnej gali kończącej zebranie.

Uhonorowaniem zwycięzcy będzie również możliwość zaprezentowania swojej pracy na międzynarodowym forum, oraz nawiązanie kontaktu z ekspertami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Wszystkie koszty związane z podróżą i pobytem zostaną pokryte przez CIC. Aplikacje należy składać na adres email cic-yo@cic-wildlife.org w terminie do 30 stycznia 2024 roku.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!