środa, 9 lipca, 2025
Strona głównaAktualnościDrony dla przyrody

Autor

Drony dla przyrody

Każdego roku tysiące saren, młodych zajęcy i kuraków są siekane podczas koszenia łąk. Niemiecki rząd przeznaczył trzy miliony euro na zakup dronów wyposażonych w kamery termowizyjne.

Minister Żywności i Rolnictwa Julia Klöckner wprost wskazuje, że ten projekt ma przyczynić się do upowszechnienia tej technologii. Beneficjentem tej akcji są stowarzyszenia myśliwych na szczeblu okręgowym lub lokalnym, których zadania statutowe obejmują ratowanie dzikich zwierząt. Państwo refunduje do 60 procent kosztów inwestycji. Maksymalna kwota dofinansowania na jednego drona to 4000 euro.

W niemieckich mediach i portalach myśliwskich ruszyła promocja tego projektu. Wszyscy zachęcają do składania wniosków. Nikt nie napisze, że inicjatywa wyszła ze strony organizacji łowieckich, cały splendor musi spłynąć na polityków, ale to dla mnie „oczywista oczywistość”.

Reklama

Wielka szkoda, że w naszym kraju nigdy nie było woli ze strony rządzących, aby finansować i stymulować takie działania!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Trzy misie do zabicia

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wykonuje ruchy pozorne. Zezwolenie na zabicie konfliktowych osobników zostało obwarowane formalnościami, które uniemożliwiają eliminację niedźwiedzi.

Macron redukuje wilki

Prezydent Francji nie ma żadnych wątpliwości. „Należy uniemożliwić wilkom kolonizację obszarów, na których są pasterze.”

Niedźwiedź zabił włoskiego motocykl...

Omar Farang Zin 48-letni obywatel Włoch został zabity przez niedźwiedzia w Rumunii. Chciał zrobić sobie zdjęcie…

Zarządzanie dzikiem

Właściwie zdefiniował problem i prawidłowo wyznaczył kierunek zwalczania ASF śp. Bartłomiej Popczyk, którego dorobek naukowy próbuje podważać Sabina Pieróżek-Nowak.

Upały w łowisku

Kolejny raz mamy gorące lato. W konsekwencji większość miejsc, w których zwierzyna mogła szukać ochłody wyparowała i znikła.

Zieloni ignorują wyniki badań

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii udowodniło, że drastyczny spadek liczebności ptaków jest wynikiem presji ze strony drapieżników.