czwartek, 24 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościDrony dla przyrody

Autor

Drony dla przyrody

Każdego roku tysiące saren, młodych zajęcy i kuraków są siekane podczas koszenia łąk. Niemiecki rząd przeznaczył trzy miliony euro na zakup dronów wyposażonych w kamery termowizyjne.

Reklama

Minister Żywności i Rolnictwa Julia Klöckner wprost wskazuje, że ten projekt ma przyczynić się do upowszechnienia tej technologii. Beneficjentem tej akcji są stowarzyszenia myśliwych na szczeblu okręgowym lub lokalnym, których zadania statutowe obejmują ratowanie dzikich zwierząt. Państwo refunduje do 60 procent kosztów inwestycji. Maksymalna kwota dofinansowania na jednego drona to 4000 euro.

W niemieckich mediach i portalach myśliwskich ruszyła promocja tego projektu. Wszyscy zachęcają do składania wniosków. Nikt nie napisze, że inicjatywa wyszła ze strony organizacji łowieckich, cały splendor musi spłynąć na polityków, ale to dla mnie „oczywista oczywistość”.

Reklama

Wielka szkoda, że w naszym kraju nigdy nie było woli ze strony rządzących, aby finansować i stymulować takie działania!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Populacja zająca rośnie

Monitoring jest podstawą łowiectwa, a zebrane dane muszą być prezentowane przez myśliwych, aby dyskusja nie toczyła się wokół kłamstw, jakie kolportują w mediach organizacje antyłowieckie.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt Dziko Żyjących - Ekologiczni” powołaną przez Polski Związek Łowiecki.

Deerhunter zaprasza do Krakowa

Firma Deerhunter serdecznie zaprasza wszystkich myśliwych na targi do Krakowa, gdzie zostanie zaprezentowana nasza najnowsza kolekcja. N...

Myśliwska Wielkanoc

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zachowania tradycji było i jest nasze dziedzictwo kulinarne.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.