piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościZbawienne polowanie

Autor

Zbawienne polowanie

Wielu myśliwych po opublikowaniu fotografii z upolowaną zwierzyną spotyka się z falą hejtu ze strony wojujących wegan. Tymczasem światowe organizacje zajmujące się ochroną przyrody oraz przywracaniem bioróżnorodności wprost piszą, jak ważną rolę spełnia łowiectwo.

Reklama

Dochody, które generują polowania zapewniają ochronę dzikiej przyrody i środki do życia dla miejscowej ludności. To stanowisko Światowej Rada ds. Różnorodności Biologicznej (IPBES), która opublikowała swój raport na temat zrównoważonego użytkowania dzikich gatunków, które ma miejsce wtedy, gdy zachowana jest bioróżnorodność i funkcjonowanie ekosystemu.

Międzynarodowa Rada Łowiecka (CIC) z zadowoleniem przyjmuje raport IPBES, ponieważ pokazuje zaangażowanie myśliwych w ochronę przyrody, a łowiectwo ukazuje jako zrównoważone użytkowanie. CIC od wielu lat walczy z przeciwnikami łowiectwa i przekonuje, że ludzie mają prawo do korzystania z zasobów przyrodniczych w sposób zrównoważony i nie ma to negatywnego wpływu na przyrodę!

Reklama

Licencje na polowanie i dzierżawa łowisk jest ważnym źródłem dochodów, które pozwalają chronić przyrodę i dają równocześnie lokalnej ludności pracę. Wielu naszych przeciwników opowiada o polowaniu jako zabawie i z pełną premedytacją przemilcza fakt, że tusze odstrzelonej zwierzyny przyczyniają się do bezpieczeństwa żywnościowego wielu ludzi mieszkających w Afryce.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) również uważa, że łowiectwo okazało się kluczowym elementem dla ochrony siedlisk poprzez zachęcanie lokalnych społeczności do ochrony gatunków, na które polują myśliwi.

Reklama

CIC jako jedna z wiodących organizacji zajmujących się ochroną przyrody poprzez zrównoważone użytkowanie wspiera i nagłaśnia inicjatywy myśliwych, które przynoszą korzyści dzikiej przyrodzie, siedliskom, a tym samym zapewniają pracę i pożywienie dla ludzi. Międzynarodowa Rada Łowiecka oczekuje, że raport IPBES dotyczący zrównoważonego użytkowania dzikich gatunków, będzie wykorzystany do tworzenia globalnych ram bioróżnorodności, które mają zostać przyjęte w tym roku w Kanadzie na XV posiedzeniu Konwencji o różnorodności biologicznej.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.