piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościWezwanie do przeprosin

Autor

Wezwanie do przeprosin

Dwa dni temu Paweł Lisiak postanowił kolejny raz zdyskredytować w oczach myśliwych Naczelną Radę Łowiecką sugerując, że członkowie prezydium współtworzyli projekt ustawy łowieckiej, którym biega po Warszawie Sławomir Izdebski.

Tymczasem okazało się, że wicepremier Henryk Kowalczyk zaprosił prezydium NRŁ na spotkanie, na którym omawiane były sprawy dotyczące łowiectwa, walki z afrykańskim pomorem świń i monitoringu liczebności zwierząt łownych.

Spotkanie prowadzili ministrowie Anna Gembicka i Lech Kołakowski, a Naczelną Radę Łowiecką reprezentowali prof. Roman Dziedzic i Wojciech Szymański. Minister Kołakowski przedstawił założenia nowej strategii walki z ASF, a Sławomir Izdebski poinformował zebranych o tworzonym projekcie ustawy łowieckiej w resorcie rolnictwa.

W odniesieniu do zaprezentowanych pomysłów głos zabrał Wojciech Szymański, członek Naczelnej Rady Łowieckiej stwierdził, że jest przeciwny zapisom dotyczącym możliwości dzierżawienia obwodów łowieckich w formie przetargów. Argumentował, że dopuszczenie do dzierżawy innych organizacji poza PZŁ oraz firm, które prowadzą działalność związaną z łowiectwem będzie szkodliwe w kontekście ochrony przyrody.

Członkowie prezydium NRŁ z całą pewnością nie uczestniczyli w pracach żadnej komisji pracującej nad zmianami w Ustawie Prawo łowieckie w resorcie rolnictwa, a między innymi na podstawie przedstawianych argumentów wicepremier Henryk Kowalczyk na kolejnym spotkaniu zapowiedział, że wycofał się z koncepcji własnego projektu ustawy łowieckiej.

O przebiegu obu spotkań w ministerstwie rolnictwa członkowie prezydium NRŁ składali radzie obszerne informacje.

Pismo prezesa NRŁ Pawła Piątkiewicza

W tych okolicznościach nie dziwi, że prezes NRŁ zażądał usunięcia tekstu pt. „Polski Związek Łowiecki – uchylono” i zamieszczenia przeprosin.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!