czwartek, 3 lipca, 2025
Strona głównaPolowaniePUMA produkuje noże już 250 lat!

Autor

PUMA produkuje noże już 250 lat!

Historia Pumy rozpoczyna się w 1769 roku, kiedy Johann Wilhelm Lauterjung zarejestrował swój znak towarowy. Z biegiem lat stała się synonimem jakości i perfekcji.

W tym roku firma obchodzi piękny jubileusz 250-lecia i z tej okazji zaprojektowała dwa specjalne modele noży. Myśliwski kordelas łączy tradycję i z praktyczną wartością. Jestem pewien, że przyciągnie wzrok każdego kolekcjonera noży limitowana edycja, która liczy tylko 50 egzemplarzy, ale taka „przyjemność” nie może być tania i kosztuje 1,769 Euro.

Drugi model „Jubillaums messer” to wysokiej jakości nóż z damasceńskiej stali, który również został wyprodukowany w limitowanej edycji 250 sztuk. W tym przypadku to tradycyjny nóż myśliwski, bardzo często używany przez niemieckich myśliwych. PUMA połączyła w nim nowoczesny design i praktyczność, a wyceniła go na 490 Euro.

Reklama

Każdy łowca , który zdecyduje się kupić ręcznie wykonany nóż myśliwski otrzyma zawsze klasyczne, doskonałe i stylowe narzędzie, które charakteryzuje się funkcjonalnością w życiu codziennym. PUMA to wciąż, coś więcej niż zwykły towar. Wiele modeli to ponadczasowe piękne noże, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Prawie wszystkie noże jakie posiadam dostałem od bliskich mi osób. To szczególne przedmioty, które moim zdaniem mają „duszę”. Uważam, że zamiast kilkunastu, warto mieć choćby jeden taki, który można kiedyś przekazać swojemu następcy.

Reklama
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Akceptacja i poczucie bezpieczeństw...

Rośnie akceptacja łowiectwa. Społeczeństwo oderwane od natury i nie umiejące posługiwać się bronią obawia się nie tylko zwierzyny.

Rycerze w gumofilcach

Nie potrafimy zdefiniować roli łowiectwa w XXI wieku, a jednocześnie gubimy etos i tożsamość, który budowało wiele pokoleń myśliwych.

Moratorium – sabotowanie polowania

Przeciwnicy polowań w całej Europie próbują wprowadzać moratorium na polowania. Ich działania nie mają nic wspólnego z ochroną przyrody – to wyłącznie próba skracania listy gatunków łownych.

Paraliż amerykańskiego modelu łowie...

Strategia przeciwników polowania ma na celu masowe przejmowanie licencji na odstrzał, co może całkowicie sparaliżować tegoroczne polowania na niedźwiedzie.

Myśliwy czy kłusownik

Powszechne użytkowanie termo i noktowizji wywołuje pytanie: czy nowoczesna technika zamieni myśliwych w kłusowników? Dyskusja nabiera tempa i budzi duże kontrowersje w naszym środowisku.

Szkody zapłaci państwo

W całej Europie toczy się dyskusja o partycypacji państwa w wypłacie odszkodowań od zwierzyny. Najdalej idą Francuzi, którzy przymuszą do płacenia przeciwników polowania.