Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Tysiąc wilków atakuje niemieckich rolników | WildMen

WildMen

fot. Shutterstock
Shutterstock

Tysiąc wilków atakuje niemieckich rolników

Niemcy zarejestrowali ponad 470 ataków wilków, w których padło 1660 owiec, kóz, koni i bydła. Myśliwi dostrzegają pilną potrzebę działania i zarządzania populacją wilków.
Reklama

Temat wilka u naszych zachodnich sąsiadów nie schodzi z czołówek gazet i coraz częściej mówi się o zmniejszeniu jego populacji. Każdego roku konflikt narasta jeszcze mocniej a ostatnie wyniki badań mówią o 55 procentowym wzroście liczby ataków wilków na zwierzęta gospodarskie. Biorąc pod uwagę te dane Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje o wdrożenie planu zarządzania wilkiem. Ich zdaniem „Wilk ma prawo funkcjonować w Niemczech, ale samo „Dzień dobry wilku” to za mało” powiedział Helmut Dammann-Tamke, członek zarządu DJV.

Reklama

Szacunki liczebności mówią, że obecnie w Niemczech żyje ponad 1000 wilków, a zdaniem biologów ich populacja podwoi się w ciągu trzech lat. W związku z tym DJV widzi pilną potrzebę działania, tak aby liczba zabitych zwierząt gospodarskich nie powodowała braku społecznej akceptacji.

Na podstawie ostatnio przedstawionej koncepcji gospodarowania wilkiem w przyszłości nie powinny one zasiedlać – na terenie Niemiec – obszarów miejskich oraz terenów – również alpejskich – gdzie są wypasane zwierzęta i istnieje potencjale źródło konfliktu. Zarządzanie populacją powinno być oparte na modelu skandynawskim!

Reklama

W Brandenburgii, Dolnej Saksonii i Saksonii odpowiedzialni za ochronę środowiska ministrowie już wzywają do aktywnego zarządzania wilkami a kolejne landy pójdą w ich ślady – już niedługo!

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów