PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

fot. Shutterstock
Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Tysiąc wilków atakuje niemieckich rolników

Niemcy zarejestrowali ponad 470 ataków wilków, w których padło 1660 owiec, kóz, koni i bydła. Myśliwi dostrzegają pilną potrzebę działania i zarządzania populacją wilków.

Temat wilka u naszych zachodnich sąsiadów nie schodzi z czołówek i coraz częściej mówi się o zmniejszeniu populacji. Każdego roku wzrasta konflikt, a ostatnie wyniki mówią 55 procentowym wzroście liczby ataków wilków na zwierzęta gospodarskie. Biorąc pod uwagę te liczby Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje o wdrożenie planu zarządzania wilkiem. Ich zdaniem „Wilk ma prawo funkcjonować w Niemczech, ale samo „Dzień dobry wilku” to za mało” powiedział Helmut Dammann-Tamke, członek zarządu DJV.

Szacunki liczebności mówią, że obecnie w Niemczech żyje ponad 1000 wilków, a zdaniem biologów ich populacja podwoi się w ciągu trzech lat. W związku z tym DJV widzi pilną działania, tak aby liczba zabitych zwierząt gospodarskich nie powodowała braku społecznej akceptacji.

Na podstawie ostatnio przedstawionej koncepcji gospodarowania wilkiem w przyszłości nie powinny one zasiedlać – na terenie Niemiec – obszarów miejskich oraz terenów – również alpejskich – gdzie są wypasane zwierzęta i istnieje potencjale źródło konfliktu. Zarządzanie populacją powinno być oparte na modelu skandynawskim!

W Brandenburgii, Dolnej Saksonii i Saksonii odpowiedzialni za ochronę środowiska ministrowie już wzywają do aktywnego zarządzania wilkami, a kolejne landy pójdą w ich ślady – już nie długo!

JEŚLI ZAMIESZCZANE TREŚCI NA PORTALU WildMen SĄ DLA CIEBIE INTERESUJĄCE, WESPRZYJ NAS I

KUP KALENDARZ NA 2021 ROK!

Galeria zdjęć

Więcej artykułów