Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
„Zwykły element folkloru” | WildMen

WildMen

„Zwykły element folkloru”

Królewska Hiszpańska Federacja Łowiecka żąda odwołania przewodniczącego sejmowej komisji ds. Przemian Ekologicznych Juana Lópeza de Uralde, za atak na polujące kobiety.
Reklama

Nikogo nie powinno dziwić, że dla byłego szefa hiszpańskiego Greenpeace, a obecnie lidera antyłowieckiej partii Equo polujące kobiety to bardzo niewygodny fakt, burzący w społeczeństwie stereotyp myśliwego. W trakcie dyskusji o nowej strategii dla łowiectwa – która jego zdaniem promuje polowania wśród nieletnich – pozwolił sobie na stwierdzenie, że kobiety, które decydują się skorzystać ze swojego prawa do polowania, to „zwykły element folkloru”.

Reklama

Ta wypowiedź wywołała oburzenie wśród hiszpańskich myśliwych. Przewodniczący Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Łowieckiej (RFEC) dał ostrą ripostę: „To kolejna próba dyskredytowania polowania i bezpośredni atak na myśliwych przez polityków, którzy nie przestają opowiadać o równości kobiet. Niedopuszczalne jest, aby prozwierzęce sekty atakowały podstawowe prawa do wolności i dostępu kobiet do polowania.”

Można przypuszczać, że takie wypowiedzi przeciwników polowania zmotywują jeszcze większą liczbę myśliwych do udziału w demonstracji, jaką organizuje Królewska Hiszpańska Federacja Łowiecka 20 marca w Madrycie. Ma to być odpowiedź myśliwych i rolników na antyłowiecką politykę lewicowego rządu Hiszpanii, który gardzi polowaniem.

Reklama

Obrońców praw zwierząt nie interesuje, że łowiectwo daje ogromne korzyści społeczne, gospodarcze i środowiskowe. Lekceważą i wyśmiewają fakt silnego zakorzenienia polowania w kulturze hiszpańskiej oraz ignorują argumenty o negatywnym wpływie ewentualnego zaprzestania użytkowania zasobów przyrodniczych.

Skomasowany atak na tradycje i kulturę powoduje, że radykalne partie prawicowe szybko zyskują na popularności, co nie dziwi. Ponad 70 procent Hiszpanów uważa polowanie za czynność niezbędną, a blisko 80 procent aprobuje polowanie jako narzędzie do kontrolowania populacji dzikich zwierząt.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów